Fotbal

Nejstarší fotbalista si prodlouží kariéru. Japonský Jágr si zahraje v Portugalsku

Nejstarší fotbalista si prodlouží kariéru. Japonský Jágr si zahraje v Portugalsku
Kazujoši Miura, nejstarší profesionální fotbalista | Zdroj: Profimedia.cz

Je mu již 55 let a je nejstarším aktivním profesionálním fotbalistou na světě. Člověk by řekl, že se na to Kazujoši Miura už vykašle, ale to rodák z Japonska nedělá. Po letech navíc opouští Asii a hrát bude ve druhé nejvyšší portugalské lize.

První profesionální sezonu kariéry si odbyl v ročníku 1991/92 a hraje i po třiceti letech. Posledních sedmnáct let hrával za Jokohamu a na sezonu 2022 si odskočil do týmu Suzuka Point Getters, který hraje čtvrtou nejvyšší soutěž v Japonsku. 

Tady by si nejspíše každý řekl, že jeho kariéra skončí. Ale kdepak. Miura odchází na půlroční hostování do portugalské druhé ligy, kde bude hrát za Oliveirense. Mimo Japonsko působil naposledy v roce 2005, kdy odehrál dva zápasy za australský Sydney FC. 

Související obsah

Oliveirense je na devátém místě druhé nejvyšší soutěže a pětapadesátiletého Miuru snad ani nepotřebují, aktuálně mají tři výhry v řadě. Rodák ze Šizuoky drží několik rekordů. Je nejstarším profesionálním fotbalistou a hráčem s nejdelší fotbalovou kariérou v historii. 

Miura během své kariéry odehrál téměř 800 utkání, má totiž také 89 utkání za japonský národní tým, ve kterém dal 55 branek, což jej řadí mezi druhého nejlepšího střelce své země. V bohatém kariérním výčtu najdeme zastávky v Brazílii, Itálii, Chorvatsku a Austrálii. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události