Hokej

Legendární Peter Forsberg se vrátil na led. Ve Švýcarsku válí jako za starých časů

Legendární Peter Forsberg se vrátil na led. Ve Švýcarsku válí jako za starých časů
Hokejista Peter Forsberg | Zdroj: Profimedia

Bývalý švédský hokejista Peter Forsberg se po konci své kariéry znovu vrátil na led. Začal hrát seniorskou ligu ve Švýcarsku a ve svých 49 letech střílí jednu branku za druhou.

Legendární švédský hokejista Peter Forsberg ukončil svou kariéru v roce 2011, ale nedávno se opět vrátil na led. A sbírá body jako zamlada.

Ve 49 letech hraje dvojnásobný vítěz Stanley Cupu švýcarskou seniorskou ligu za klub EV Zug. A nevede si vůbec špatně. V minulém kalendářním roce v pouhých čtyřech zápasech zaznamenal 20 bodů a letošní sezonu začal v podobném tempu.

Forsberg žije ve švýcarském Zugu už asi 5 let a minulý rok se stal ambasadorem hokejové akademie klubu EV Zug.

Švédský hokejista obléká dres s číslem 21 na zádech, stejně jako po celou svou kariéru. Nejvíce si lidé Forsberga pamatují v dresu Colorada Avalanche, se kterým vyhrál také dvakrát Stanley Cup. 

Související obsah

V roce 2003 získal Art Ross Trophy pro nejproduktivnějšího hráče NHL a také Hart Memorial Trophy pro nejužitečnějšího hráče soutěže.

Úspěchy měl Forsberg i s reprezentačním výběrem. Dvakrát dokázal vyhrát mistrovství světa (1992 a 1998) a také dvakrát pomohl Švédsku ke zlatým olympijským medailím (1994 a 2006)

Forsberg se proslavil i samostatným nájezdem, který se jmenuje po něm. A hráči ho stále napodobují:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události