Další sporty

Sáblíková vyléčila rozříznutou nohu. Nic už mě nebolí, hlásí před SP v Polsku

Po dvouměsíční pauze zaviněné zraněním se vrací zpět na dráhu. Nejlepší česká rychlobruslařka Martina Sáblíková vyléčila nohu, kterou si na začátku prosince při pádu rozřízla bruslí na tréninku v Calgary. Představí se už tento i příští víkend na světovém poháru v polském městě Tomaszów Mazowiecki, aby vyladila formu na březnové mistrovství světa.

Vinou zranění přišla Sáblíková o závody světového poháru v Calgary i evropský šampionát v Hamaru. Nyní je ale trojnásobná olympijská vítězka opět připravená prohánět soupeřky. "Zdravotně jsem na tom asi dobře a žádná rýmička se nekoná. Noha drží, vůbec mě neomezuje a je v pohodě. Můžu dělat úplně všechno, jezdit na kole, chodit do posilovny i bruslit. Jsem pozitivně naladěná, že mě po dlouhé době nic nebolí," ulevila si rodačka z Nového Města na Moravě.

V Polsku si hlavně touží otestovat svoje limity a možnosti po dlouhé vynucené přestávce. "Mám před sebou dva poslední světové poháry. Bohužel jsem toho letos moc neodzávodila, což mě strašně mrzí. Bude to určité manko, protože každý závod je dobrý. Člověk si totiž může vyzkoušet, jak na tom je, co očekávat a co si může dovolit. Taková ale byla situace a po víkendu uvidíme, jak na tom jsem. Nevím, jestli se pak dá do mistrovství světa ještě něco změnit, ale takový je sport a zranění přišlo v nepravou chvíli," posteskla si Sáblíková.

Související obsah

"Naštěstí ale není olympijská sezona. Sama jsem zvědavá, jak to bude vypadat a netuším, co očekávat. Samozřejmě si přeji, aby na světovém šampionátu byla forma co nejlepší, i když těžko říct po tom všem, co mám za sebou. Snad to bude v dalších letech lepší," doplnila specialistka na dlouhé tratě.

Právě na závod na 3000 metrů se chce zaměřit i nyní, byť má v plánu i ty kratší. "Měla bych určitě nastoupit ve trojce, od které se bude odvíjet zbytek. Počítám s patnáctistovkou, kilák je zatím otevřený, ale přihlášená jsem. Nevím však, jestli ho pojedu. Bude záležet, jak budou vypadat tyto dvě tratě. Pokud se závodu na kilometr nezúčastním, budu se připravovat na další týden na trojku," poodhalila své plány pětatřicetiletá rychlobruslařka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události