APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Češky na závěr turnaje v Austrálii padly. Rada si cení nasbíraných zkušeností

Češky na závěr turnaje v Austrálii padly. Rada si cení nasbíraných zkušeností
České fotbalistky na turnaji v Austrálii | Zdroj: Profimedia.cz

České fotbalistky mají za sebou přípravný turnaj v Austrálii, Cup of Nations zakončily prohrou se Španělkami 0:3. Svěřenkyně Karla Rady tak vyhrály pouze nad Jamajkou 3:2. Trenér Rada si cení především nasbíraných zkušeností.

České fotbalistky se v posledních dnech účastnily prestižně obsazeného turnaje Cup of Nations, kde se postupně utkaly s Austrálií, Jamajkou a Španělskem. Nakonec zapsaly dvě prohry a jednu výhru s celkovým skóre 3:10.

"Pro nás to byl vynikající turnaj, který nám přinesl hodně zkušeností. Byly proti nám dva velmi silné týmy a holky si mohly všechno vyzkoušet," pochvaloval si trenér Karel Rada. Češky prohrály 0:4 s Austrálií a 0:3 se Španělskem, porazily jen 3:2 Jamajku. 

Související obsah

Naposledy ženy s lvíčetem na prsou hrály se Španělkami. "Věděli jsme, co nás čeká za soupeře. Kvalitní na míči a velmi pohyblivé. Španělky prokázaly dominanci na míči a přehrávaly nás. V úvodu holkám trvalo, než si zvykly na tempo soupeřek. Ve druhém poločase jsme chtěli vylepšit skóre. Naše hra se zlepšila a holky daly branku na 1:2, ale ta byla bohužel neregulérní," doplnil Rada. 

České fotbalistky se do akce vrátí za měsíc a půl, čekají je duely s Marokem a Rakouskem. 

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události