Hokejisté Kladna prohráli v důležité bitvě s Motorem 2:5 a už nemají šanci na to, aby se odlepili od posledního místa extraligové tabulky. V době vrcholícího play-off se tak budou připravovat jen na baráž a zachování přítomnosti v nejvyšší české soutěži. V Liberci se naopak radují, tým se díky výhře v Karlových Varech posunul mezi první čtyřku, jež zajišťuje přímou účast ve čtvrtfinále. Definitivní pořadí ale určí až poslední kolo.
Zápas na jihu Čech byl v první třetině z obou stran opatrný a branek se fanoušci na našlapaných tribunách dočkali až ve druhém dějství. K jejich radosti to byli hráči Motoru, kdo skóroval. Po krásné kombinaci Budějovic propálil Brízgalu ranou zblízka Jakub Valský.
O chvíli později se Jihočeši radovali podruhé. V čase 28:30 si nabruslil mezi kruhy Zdeněk Doležal a nechytatelnou dělovkou rozvlnil síť hostující svatyně. Ve 33. minutě to bylo už 3:0 pro Motor, průběžné skóre navýšil ve prospěch domácích Zdeněk Šenkeřík.
Jihočeši zůstali při střelecké chuti i ve zbytku prostřední periody a trefil se ještě Filip Přikryl, který prokličkoval až do útočného pásma a projektilem z mezikruží pohodlně zavěsil.
Kladno se nadechlo k odpovědi ještě před sirénou. Necelé tři minuty před odchodem do kabin snížil na rozdíl tří gólů Matyáš Filip. Jak Rytíři skončili druhou, tak odstartovali i závěrečnou část. Na 2:4 upravil z dorážky Jakub Klepiš a hosté se vrátili do utkání. Poslední slovo však měli hokejisté Budějovic. V čase 55:44 definitivně zpečetil skóre Roman Vráblík a Motor vyhrál 5:2. Kladno po porážce míří do baráže.
Liberec v duelu s Karlovými Vary útočil na první čtyřku, jež zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále play-off a šanci uchopil za pačesy. Na Energii si vyšlápl v prodloužení a poskočil na kýženou čtvrtou příčku. Na páté místo pak odsunul Hradec, který padl na Spartě. Ani to Pražanům nepomohlo k tomu, aby se vyhoupli na druhé místo. Vyhrály totiž i aktuálně druhé Vítkovice.
Výsledky 51. kola Tipsport extraligy:
Motor České Budějovice – Rytíři Kladno 5:2 (0:0, 4:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 27. Valský (Vondrka, Šenkeřík), 29. Doležal (Hanzl, Percy), 33. Šenkeřík (Vondrka), 34. Přikryl (Kachyňa, Percy), 56. Vráblík (Štencel, Valský) – 38. Filip (Slováček), 45. Klepiš (M. Procházka, Ticháček)
HC Vítkovice Ridera – HC Kometa Brno 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)
Branky a nahrávky: 38. Jarůšek (Kalus, Raskob), 46. Grman (Lakatoš, Fridrich), 51. Lakatoš (Mikuš), 58. Fridrich (Kalus, Kotala), 60. Jarůšek (Kotala, Kalus) – 17. Pospíšil (Kučeřík, Šalé), 27. Šalé (Kollár, Holík)
HC Energie Karlovy Vary – Bílí Tygři Liberec 3:4p (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Havlín, 51. Havlín (Dlapa, O. Beránek), 58. Gríger (Havlín, Dlapa) – 7. Ordoš (Jelínek, Rychlovský), 33. Dlouhý (A. Najman, Šír), 38. Flynn (A. Najman, Balinskis), 64. Vlach
BK Mladá Boleslav – HC Škoda Plzeň 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. O. Roman (Malát, Lantoši), 22. Fořt (Söderlund), 29. Bernad (O. Roman, Malát), 59. J. Stránský (Lunter) – 22. Pour (Blomstrand, Kremláček), 53. Hrabík (Zámorský, Holešinský)
HC Dynamo Pardubice – HC VERVA Litvínov 2:3sn (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 45. Zohorna (Říčka, Vála), 46. Paulovič (Čerešňák) – 2. Wesley (Š. Stránský), 23. Hlava (Kudrna), rozh. náj. Zdráhal
HC Olomouc – HC Oceláři Třinec 0:5 (0:3, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Nestrašil (Daňo, J. Jeřábek), 18. Daňo (M. Růžička), 20. Nestrašil (J. Jeřábek), 56. Daňo (M. Růžička), 59. Chmielewski (Dravecký)
HC Sparta Praha – Mountfield Hradec Králové 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Kaše (Jandus, Sobotka), 33. Tomášek (Horák, E. Thorell), 53. Řepík (Sobotka) – 3. R. Pavlík (Zachar), 30. Kev. Klíma (Cingel, Blain)
Před necelým rokem se extraliga dočkala nového vedení: