Fotbal

PSG chce přivést Haalanda. Mohl by to být druhý nejdražší přestup historie

Podle francouzského novináře by fotbalový klub PSG mohl koupit Erlinga Haalanda. Ten prý v klubu není příliš spokojený a pařížský celek je ochotný za něj zaplatit balík. Cena by měla být kolem 200 milionů eur (4,7 miliardy korun). Norský fotbalista by se tak mohl stát druhým nejdražším hráčem v historii. V pařížském klubu by pak vytvořil zabijácké duo z Kylianem Mbappém. Kvůli finanční fair play by naopak mohl opustit francouzský klub Messi nebo Neymar.

Pařížský velkoklub chce podle francouzského fotbalového experta získat další velké jméno do útoku. Trio Mbappé, Messi, Neymar prý katarským majitelům nestačí. Chtěli by přivést ještě Erlinga Haalanda z Manchesteru City, a vytvořit tak zabijácké duo Mbappé–Haaland.

O tom, že by se mohl Haaland přestěhovat do Paříže, vypověděl francouzský novinář Daniel Riolo pro Football.fr. "Myslím si, že by to bylo železobetonové spojení. Myslím, že by se do toho rádi pustili," řekl Riolo. Podle francouzského novináře není Haaland v Anglii příliš spokojený a přestupu by se nebránil.

Má to ale háček. Smlouva Haalanda obsahuje výstupní klauzuli, která je stanovena na 200 milionů eur (4,7 miliardy korun). Kdyby k přestupu za tuto částku došlo, stal by se druhým nejdražším hráčem v historii. Za více peněz přestoupil jen Neymar. V roce 2017 opustil Barcelonu a zamířil právě také do PSG za 222 milionů eur (5,25 miliardy korun).

Související obsah

​Aby si mohl francouzský klub dovolit přivést Haalanda, musel by také prodat několik hráčů kvůli finanční fair play. Spekulovalo se i o odchodu Lionela Messiho a Neymara. I poté by však PSG s Haalandem disponovalo neskutečně silnou útočnou dvojicí.

​Hráči PSG nedávno vypadli z Ligy mistrů, když prohráli v obou zápasech proti Bayernu Mnichov a nedokázali vstřelit ani jeden gól. Přestože majitelé přivádí do klubu za obrovské peníze plno hráčů, stále čekají na úspěch v milionářské evropské soutěži. Produktivní střelec jako Haaland by se tak možná francouzskému klubu hodil. O norského útočníka má však zájem i Real Madrid. 

PSG vypadlo z Ligy mistrů s Bayernem Mnichov a nedalo ani jeden gól:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události