APLIKACE TN.CZ
Hokej

Energie si ani neškrtla a Olomouc postupuje. Po dramatu slaví i Liberec

Energie si ani neškrtla a Olomouc postupuje. Po dramatu slaví i Liberec
Zápas předkola play-off mezi Olomoucí a Karlovými Vary | Zdroj: Profimedia.cz

Hokejisté Olomouce se stali dalším čtvrtfinalistou Tipsport extraligy. Hráči hanáckého celku porazili Karlovy Vary 3:0 a v sérii celkově zvítězili 3:1. Z postupu se raduje také Liberec, který v rozhodujícím duelu s Plzní sice prohrával už 0:3, nakonec ale srovnal a v prodloužení zvítězil.

Karlovy Vary potřebovaly odvrátit mečbol Olomouce, už od začátku se ale více dařilo kohoutům. V čase 10:07 zacílil z vrcholu pravého kruhu Jakub Orsava a Habal kapituloval. O chvíli později pálil opět Orsava, tentokrát ale jen těsně minul levou tyčku. 

Na konci 32. minuty domácí navýšili těsný náskok. A byl to opět Jakub Orsava, kdo skóroval. Agilní útočník se skvěle zorientoval v závaru před karlovarskou klecí a dopravil kotouč za brankovou čáru. 

Související obsah

​V závěrečném dějství provětral Habalovu lapačku Káňa, gólman Energie si ale s jeho pokusem se štěstím poradil. V čase 52:40 se olomoučtí fanoušci radovali potřetí. Orsava vystřelil z úhlu a Habal jeho pokus sice vyrazil, k dorážce se však dostal Jan Knotek a poslal puk do sítě. 

Olomouc nakonec zvítězila 3:0 a po výhře 3:1 postupuje do čtvrtfinále. Karlovým Varům naopak končí sezona. O poslední místo pro čtvrtfinále hrály v rozhodujícím zápase také Liberec a Plzeň a do utkání o všechno lépe vstoupili indiáni. Ti během úvodních deseti minut nasázeli Tygrům zásluhou Mertla, Suchého a Bittena tři góly a domácí byli zralí na ručník. 

Poté, co si trenér Augusta vyžádal oddechový čas, se ale mužstvo zpoza Ještědu vzchopilo a po dvou rychlých gólech Dlouhého snížilo na rozdíl jediné trefy. V čase 24:04 navíc zakončil parádní kombinaci Liberce přesnou ranou do odkryté svatyně Rychlovský a bylo vyrovnáno. O vítězi nakonec muselo rozhodnout prodloužení. 

V něm se trefil Adam Najman a poslal svůj tým do čtvrtfinále. 

Výsledek zápasu předkola play-off hokejové Tipsport extraligy:

HC Olomouc – HC Energie Karlovy Vary 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) – stav série 3:1
Branky a nahrávky: 11. Orsava (J. Káňa, Rašner), 32. Orsava (P. Musil, Rašner), 53. Knotek (Orsava, J. Káňa)

Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň 4:3p (2:3, 1:0, 0:0 - 1:0) - stav série 3:2

Branky a nahrávky: 14. Dlouhý (Šír), 16. Dlouhý, 25. Rychlovský (Ivan), 62. A. Najman (Flynn, Rychlovský) – 4. Mertl (Houdek), 6. Suchý (Schleiss), 9. Bitten (Rekonen, Zámorský)

Před necelým rokem získala extraliga nové vedení:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události