Fotbal

Policie ukončila vyšetřování případu s Limberským. Soud by měl být ještě letos

Policie ukončila vyšetřování případu s Limberským. Soud by měl být ještě letos
David Limberský - ilustrační foto | Zdroj: profimedia.cz

Policie Karlovarského kraje ukončila vyšetřování případu, ve kterém je jedním z podezřelých bývalý fotbalista David Limberský. Bývalému reprezentantovi hrozí za vydírání až osm let vězení.

"V současné době je vyšetřování ukončené. Obvinění se aktuálně seznamují se spisem a mohou činit své návrhy na doplnění vyšetřování. Poté bude buď vyšetřování pokračovat, budou-li navrženy takové úkony, které mohou blíže věc objasnit, anebo bude věc předložena státnímu zástupci k dalšímu rozhodnutí," uvedl pro TN.cz mluvčí karlovarských policistů Jakub Kopřiva. Podle informací TN.cz by mohl soudní proces začít na podzim letošního roku. Oddálit by ho mohly připomínky jednotlivých stran, jak uvedl Kopřiva.

Stav věci pro TN.cz potvrdil i David Limberský, který v současné době má spis k dispozici. "Všechno řeší moji právníci a já se k tomu nemohu zatím vyjadřovat," uvedl pro TN.cz Limberský. Jeho právní zástupce Zdeněk Knajzl na pokusy redakce o kontaktování nereagoval. 

Související obsah

​Limberský měl být jedním ze čtveřice mužů, kteří loni v říjnu v kavárně v Karlových Varech vydírali muže, jemuž bývalý plzeňský fotbalista půjčil čtyři miliony korun na těžbu kryptoměn. Limberský a další tři muži údajně chtěli peníze zpět, protože prý nebyli spokojení s výsledky těžby. Muži měli hrozit střelnou zbraní. Právě bývalý plzeňský fotbalista měl údajně dát muži čas na vrácení peněz do konce listopadu. Ten prý odmítl a měl nabídnout těžební stroje. Následně mělo dojít k hádce.

David Limberský se rozloučil s kariérou ve speciálním zápase:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události