MMA

Zápas století měl být poslední, přiznal Végh. Do klece se vrací nejen pro peníze

Zápas století měl být poslední, přiznal Végh. Do klece se vrací nejen pro peníze
Attila Végh vs. Karlos Vémola na Oktagon 15 | Zdroj: Profimedia

Česká bojová organizace OKTAGON MMA potvrdila pokračování Zápasu století mezi Karlosem Vémolou a Attilou Véghem. První zápas ovládl před čtyřmi lety Végh, ale od té doby nezápasil. Jak se bude slovenský bijec připravovat na odvetu a proč se vrací do klece, o tom všem se Attila Végh rozpovídal v exkluzivním rozhovoru pro TN.cz.

O odvetě Zápasu století se mluví už čtyři roky, prakticky od ukončení zápasu. Druhý zápas si přál hlavně poražený Vémola. Végh soupeře nechal čekat. Proč na odvetu kývl Végh právě teď? "Věděl jsem, že někdy to určitě přijde, a i kdyby mi bylo 50 let, tak ta odveta by byla stále vzácná a lidi by přišli. Po tom zápase jsem měl jiné věci na starosti, třeba StarDance. Tenhle rok jsem si řekl, že ze sebe udělám zase fightera. Tento rok bych chtěl mít zápasový. Chybělo mi to a jediné, co dávalo smysl, byla odveta Zápasu století. Všichni jsou na to zvědaví, já jsem na to sám zvědavý. A chci si potvrdit, že jsem lepší fighter než on," řekl Végh v exkluzivním rozhovoru pro TN.cz.

Végh dříve prohlašoval, že ho zpět do klece přivede jen adekvátní odměna. "Adekvátní odměna, tím jsem myslel, že se mi to musí vyplatit. Mám už rodinu, dvě děti a vlastně žiju z peněz z reklamy, takže proto se mi to musí vyplatit. Protože vím, co to obnáší i časově. A když jdu do té přípravy na sto procent, tak musím něco vynechat a ztratím příjmy, tak to musím vygenerovat na tom zápase. Abych se mohl věnovat přípravě na sto procent," řekl rodák z Dunajské Stredy. Při dotazu na částku však nebyl Végh konkrétní: "Určitě to je větší odměna než za minulý zápas, ale neřekl bych, že je to největší výplata za jeden zápas, co jsem kdy měl."

​Pro slovenského bijce samozřejmě nejsou peníze jedinou motivací. "Motivaci mám stále. Chci sám sobě dokázat, že na to mám. Připravit se tak, abych udělal takový výkon, abych byl sám spokojený," řekl Végh.

Související obsah

Végh v prvním zápase překvapil, když den před zápasem na staredownu odhalil životní formu. Tu následně v kleci zúročil, když favorizovaného Vémolu knokautoval už po dvou minutách. Fanouškům vzkazuje, že ani přípravu na odvetu rozhodně nevypustí. "Mým cílem je, abych se dal do kupy s týmem, se kterým jsem dělal. Ani na první zápas jsem nešel s tím, že musím vyhrát ten zápas, ale vím, co jsem nechal na žíněnce se svým týmem v tělocvičně. A to když zúročím a udělám takový výkon, abych byl spokojený, tak to bude dobré. A když na konci zvednu ruku, tak to bude jen třešnička na dortu. Příprava bude zase velmi krutá a drsná. Hodně potu, slzy, krev a všechno," řekl Végh s tím, že se nebude šetřit. 

Pro Attilu by to nemusel být ani jeho poslední zápas. "Pokud vyhraju, a to vyhraju, tak nevím, jestli to bude poslední zápas. Už jsem si skoro myslel, že poslední bude ten minulý zápas s Karlosem, ale nějak jsem se namotivoval," řekl slovenský bojovník a přidal i netradiční přirovnání: "Člověku to chybí. Já říkám, že je to jako alkoholik, který si musí dát ten půldecák, jinak bez toho nemá ten svůj komfortní den. Tak my sportovci, co to děláme celý život, tak nám to chybí." Důležité bude však také, jestli bude Végh zdravotně v pořádku. "Vždycky říkám, že prvořadé je zdraví, takže kdybych nebyl zdravý, tak nad tím ani neuvažuji. Jsem z toho trochu unavený, ale ještě cítím, že mám na to, abych udělal jednu brutální přípravu a masakrální formu. A to bude teď na konci roku," řekl Végh.

Související obsah

​Slovenský zápasník se ještě před odvetou Zápasu století utká 13. května s Ericem Spicelym v boxerském zápase. "Je to bývalý UFC zápasník. Dozvěděli jsme se, že má zápas na Fight Night Challenge a on mě vyzval, tak jsem to hned přijal a nemusel jsem spekulovat nad nějakým jménem. Já se neberu, že jsem nějaký boxer, ale tím, že je on MMA zápasník a já jsem MMA zápasník, tak si spolu dáme boxerský zápas," řekl Végh ke svému rozehřívacímu zápasu před duelem s Vémolou. 

Vémola se ještě před soubojem s Véghem postaví Patriku Kinclovi. Výsledek však prý neovlivní odvetu: "Když vyhraje s Kinclem, tak to je plus, ale nijak nám to nezasáhne do našeho zápasu. Kincl má výhodu, že ho už cítil, i když s ním prohrál. To já jsem ho knokautoval už za dvě minuty, takže nevím, jakou má fyzickou sílu. Takže musím přípravu absolvovat, jako bych s ním neměl ani zápas. Nemůžu ho podceňovat," vysvětlil Végh rozdíl mezi Vémolovým zápasem s ním a s Kinclem.

Podle mnohých může Végh, který od Zápasu století pod pravidly MMA nezápasil, jenom ztratit. Na to má však Slovák ráznou odpověď: "Já si myslím, že tím nemůžu ztratit. Lidé, kteří mě mají rádi, mě mají rádi takového, jaký jsem, a ne proto, že jsem vyhrál ten zápas. Lidé, kteří mě mají rádi jenom proto, že jsem vyhrál ten zápas, tak na nich mi nezáleží. Důležití jsou pro mě lidi kolem mě. Ti, co jsou se mnou jen ve chvíli, kdy je úspěch, tak to jsou pro mě zbyteční lidé, to už jsem se ve svém životě ponaučil." Naopak si váží reakcí, které přišly hned po oznámení jeho souboje s Vémolou. "Tolik pozitivních zpráv jsem dlouho nedostal. Děkuji, že mám stále věrné fanoušky po svém boku. Spolu to zvládneme a jedeme bomby," vzkázal svým fanouškům. 

V listopadu minulého roku byl Attila Végh hostem Víkendové Snídaně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události