Další sporty

Ledecká potvrzuje skvělou formu. Suverénně ovládla kvalifikaci

Ledecká potvrzuje skvělou formu. Suverénně ovládla kvalifikaci
Ester Ledecká | Zdroj: Profimedia

Česká snowboardistka Ester Ledecká neměla v kvalifikaci do závodu v německém Berchtesgadenu konkurenci. Dokončila ji na prvním místě s náskokem 1,38 sekundy na druhou Japonku Tsubaki Mikiovou. Hlavní závod začíná ve 13:35.

Ester Ledecká se po těžkém zranění, kvůli kterému nezávodila mnoho měsíců, vrátila ve skvělé formě. Po vyhrané kvalifikaci a druhém místě v závodě ve slovinské Rogle se jí dařilo i v německém Berchtesgadenu. V prvním kole jela na modré trati a byla ze všech nejrychlejší. To samé se jí povedlo i ve druhém kole, když sjížděla trať červenou. 

A neměla konkurenci. Japonku Tsubaki Mikiovou v součtu porazila o 1,38 sekundy a na třetí Cheyenne Lochovou si vytvořila náskok 1,5 vteřiny. Její přemožitelka ze Slovinska Sabine Schöffmannová dojela na pátém místě se ztrátou 1,81 vteřiny. 

Související obsah

Druhá česká závodnice Zuzana Maděrová se hlavního závodu nezúčastní. V kvalifikaci se nevešla mezi nejlepší šestnáctku, dokončila ji na 21. místě se ztrátou 82 setin na postupující pozici a 4,21 vteřiny na Ledeckou. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události