Další sporty

Absence Hardena? Problém v boji o titul, říká expert. Nevěří, že si Krejčí zahraje

Absence Hardena? Problém v boji o titul, říká expert. Nevěří, že si Krejčí zahraje
James Harden | Zdroj: Profimedia

Vyřazovací boje NBA jsou tady. Už v sobotu večer středoevropského času se odehrají první dva zápasy play-off. Vítězem základní části se stali basketbalisté Milwaukee Bucks, ale favoritů na zisk trofeje je daleko více. Play-off si zahraje také Atlanta Hawks, jejíž dres hájí jediný Čech v lize Vít Krejčí, ale podle experta a komentátora Nova Sport Petra Janoucha příliš času na palubovce nedostane.

Basketbalisté Milwaukee Bucks vyhráli v základní části 58 zápasů, nejvíce ze všech týmů. Přesto Petr Janouch nemůže říct, že jsou největším favoritem na titul. "Tohle se strašně těžko tipuje. Letos je velký počet týmů, které reálně mají na to, aby vyhrály, minimálně pět, možná i víc. Milwaukee hrálo skvěle. Giannisův hlad po úspěchu je neskutečný a určitě k největším favoritům patří. Nerad tipuji, ale spíš se přikláním z Východu k Bostonu, protože zužitkuje zkušenosti z loňského finále. Na Západě je další trojice či čtveřice týmů, které na to reálně mají. Bude to moc zajímavé play-off," těší se Janouch. 

Do vyřazovacích bojů se v předkole play-off probojovala i parta kolem LeBrona Jamese, která se vyhrabala ze dna. "Překvapení to pro mě nebylo. U Lakers je to o tom, jestli je tým kompletně zdravý, nebo ne. Pokud jsou k dispozici LeBron James a Anthony Davis a mají k sobě nějakou slušnou doplňkovou sestavu, mohou víceméně potrápit každého. Nebyl jsem příznivcem toho, že do sestavy doplnili Russella Westbrooka. Po tom tradu je tým kompaktnější," je přesvědčený Janouch. "Netipl bych si, že získají titul, ale Memphis mohou v prvním kole docela potrápit," dodává.

Související obsah

Lakers může hrát do karet i fakt, že dokázali Memphis v základní části dvakrát ze tří zápasů porazit. Takovou výhodu v tom Janouch ale nevidí: "Zápasům v základní části nepřikládám až takovou důležitost. Záleží na tom, kdo ten konkrétní zápas hrál, v jaké sestavě tým byl, jestli měl čtvrtý zápas v šesti dnech a tak dále. Série play-off jsou úplně něco jiného."

Vyřazovací boje si zahraje také Atlanta Hawks, jejíž dres obléká jediný Čech v NBA Vít Krejčí. V základní části toho ale příliš neodehrál a Janouch si nemyslí, že se to v play-off změní. "V tomhle jsem docela skeptik, myslím, že jsem se tím už proslavil (směje se). I u Satoranského jsem tipoval, že bude mít docela problémy v New Orleans, a všichni na mě koukali skrz prsty. Myslím si, že Krejčí hrát nebude. Průběh sezony to jasně ukázal. Bylo by velké překvapení, kdyby se vůbec dostal na hřiště. Pokud bude nějaký zápas jasně rozhodnutý, tak k tomu asi dojde. Ale v play-off týmy riskují ještě méně než v základní části, aby si nepřidělaly problémy," říká Janouch.

A co by Krejčímu doporučil? "Nejlepší by pro něj bylo, aby se obrnil trpělivostí, makal na sobě co nejvíce v tréninku, makal na své mentalitě. Být pozitivní v šatně a být hráčem, se kterým chce každý být v týmu. Myslím, že je mladý na to, aby si myslel, že si vyzkoušel NBA a vrátí se do Evropy. To asi nechce. Pokud se chce v NBA prosadit, musí dřít a dřít. Takových hráčů je spousta a další miliony basketbalistů po celém světě by si to s ním hned vyměnily," říká Janouch. 

Související obsah

​Zajímavé bude také sledovat, jak se bude Philadelphii dařit bez Jamese Hardena, který má problémy s achillovkou. A není jasné, kdy bude k dispozici. "Pokud vypadne hvězdný hráč v play-off, tak je to obrovský problém. Philadelphia je asi schopná přejít přes Brooklyn i bez něj, protože Embiid je tak skvělý hráč. Z hlediska boje o titul, pokud by Harden chyběl, je to asi nepřekonatelný problém. Já jsem nikdy nebyl fanoušek jeho hry, ale není pochyb, že je ve Philadelphii druhý nejlepší hráč," říká Janouch.

A které série prvního kola play-off budou podle komentátora Nova Sport nejzajímavější? "Těším se na sérii Knicks proti Clippers, ale za předpokladu, že bude zdravý Paul George. Pokud by nehrál, tak si nemyslím, že by Clippers měli velkou šanci. Pokud ano, tak by to mohla být hodně zajímavá série," říká Janouch na závěr. 

Složení dvojic pro play-off NBA:

Východní konference: 

Milwaukee Bucks –⁠ Miami Heat

Cleveland Cavaliers –⁠ New York Knicks

Boston Celtics –⁠ Atlanta Hawks

Philadelphia 76ers –⁠ Brooklyn Nets

Západní konference:

Denver Nuggets –⁠ Minnesota Timberwolves

Phoenix Suns –⁠ Los Angeles Clippers

Memphis Grizzlies –⁠ Los Angeles Lakers

Sacramento Kings –⁠ Golden State Warriors

LeBron James se stal historicky nejlepším střelcem basketbalové NBA:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události