Motorsport

Otřesná rvačka na Chorvatské rally. Závodník málem smetl pořadatele

Otřesná rvačka na Chorvatské rally. Závodník málem smetl pořadatele
Erik Cais na Chorvatské rally | Zdroj: Jan Froněk

Jen několik sekund dělilo diváky na Chorvatské rally od nehody. Dva fanoušci se prali o místo přímo uprostřed silnice. Jeden z organizátorů málem nestihl utéct před přijíždějícím závodním autem, když se snažil rváče dostat z vozovky.

​Druhý závodní den na Chorvatské rally přinesl jednu bizarní událost. Fanoušci se u trati začali hádat a poté se i porvali.

Rvačka se přemístila ze svahu u trati až přímo na silnici a to začalo být nebezpečné, protože už se blížil další závodník. Proto se je snažili organizátoři i další diváci uklidnit a odvést ze silnice.

Stihli to na poslední chvíli. Na videu výše je vidět, že jeden z organizátorů na poslední chvíli utekl z trati do svahu a jen pár sekund po tom doslova prolétlo kolem závodní auto. 

​Podle organizátorů došlo ke rvačce kvůli hádce o místa. "Tlačili na pozici, kde budou sedět. Je tam obrovský skok a je tam víc a víc diváků. Bylo podáno trestní oznámení. Můžeme být rádi, že máme statisíce lidí a jeden nebo žádný exces, ale něco takového nechceme vidět. Podruhé ukončíme rychlostní zkoušku, pokud se něco takového stane," řekl pro HRT prezident organizačního výboru Chorvatské rally Daniel Saškin.

Související obsah

​Chorvatské rally se účastnil i český jezdec Erik Cais. V kategorii WRC2 skončil kvůli nehodě v páteční rychlostní zkoušce skončil až na 16. místě. "Moc nás mrzí to, co se stalo v pátek. Snažil jsem se co nejvíce, ale přemírou snahy jsme vyletěli ven z tratě. Jsou to cenné zkušenosti, i když ne hezké. I takovými momenty si ale člověk musí projít," hodnotí stále teprve třiadvacetiletý český jezdec.

"Podobné incidenty jsou opravdu v našem sportu ojedinělé. Bohužel k nim dojde, když to někteří fanoušci přeženou s alkoholem. U českých fanoušků jsem ale podobně nezodpovědné chování za svou kariéru neviděl," řekl šéf Caisova týmu Jaroslav Orsák.

"My máme po bezpečnostní stránce nejlepší soutěže na světě. U nás jsem se s tím nikdy nepotkal," řekl k incidentu český jezdec Václav Pech, který o tomto víkendu vyhrál v Česku Šumavskou rally.

Podívejte se rozhovor s Erikem Caisem před Chorvatskou rally:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události