Hokej

Spor skončil. Hokejista Šťastný se musí omluvit Golonkovi, nazval ho komunistou

Nejproduktivnější slovenský hokejista NHL všech dob Peter Šťastný se musí omluvit Jozefu Golonkovi. Jejich spor se vedl od roku 2013, kdy Šťastný nařkl olympijského medailistu z toho, že je komunista, soudruh a estébák.

Peter Šťastný a Jozef Golonka vedli soudní spor od roku 2013, kdy první jmenovaný, který strávil většinu kariéry za mořem, nazval Golonku komunistou, soudruhem a estébákem. Oba úspěšní hokejisté se tehdy v rámci dokumentu o slovenském hokeji setkali na ledě bratislavské arény. 

Na základě nařčení se nyní pětaosmdesátiletý Golonka rozhodl autora 1 239 kanadských bodů v NHL zažalovat kvůli ochraně osobnosti. Nežádal majetkovou náhradu, ale chtěl od legendy nejen slovenského hokeje slovní odškodnění. 

Golonka předložil ilustrační list z Ústavu paměti národa. V archivech byl veden, ale jako pověřená osoba. Sám tvrdil, že nebyl členem Státní bezpečnosti ani Komunistické strany Československa. 

Související obsah

​Tehdejší europoslanec Peter Šťastný měl v dokumentu prezentovat svůj názor. Soud mu ale nařídil omluvu a zaplacení nákladů na vedení sporu. Šťastný podal odvolání, které ale ve středu Nejvyšší soud SR zamítl. Golonka tak vyhrál a bude čekat na písemnou omluvu čtyřnásobného medailisty z mistrovství světa. 

"Pro mě je to zadostiučinění. To, co se stalo, mi zasadilo velkou ránu. Aby mě někdo, kdo sem přijede ze zahraničí na výlet, označil za někoho a přitom to nebyla pravda, pak to vykřikoval ještě po celé republice, bylo pro mě náročné," řekl pro web tvnoviny.sk Golonka s tím, že se prostě musel bránit.

Vyhlášení rozsudku Nejvyššího soudu se nezúčastnil ani jeden z aktérů, nedostavili se ani právní zástupci Jozefa Golonky a Petra Šťastného. 

Na celý spor Jozefa Golonky a Petra Šťastného se můžete podívat zde: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události