Hokej

Kempný: Amerika vyhrála zaslouženě, někdy člověk potřebuje dostat do držky

Kempný: Amerika vyhrála zaslouženě, někdy člověk potřebuje dostat do držky
Michal Kempný v souboji s USA | Zdroj: Profimedia

České hokejové reprezentaci nevyšlo čtvrtfinálové utkání na mistrovství světa s USA, se kterými prohrála 0:3. Pryč je tak naděje na obhajobu loňského bronzu. Nejlepším obráncem českého výběru na turnaji byl vyhlášen Michal Kempný, který v boji o nejlepší čtyřku odehrál 24 minut. V pozápasovém rozhovoru na něm bylo znát velké zklamání.

"Jsme zklamaní, co víc k tomu říct. Všichni jsme si přáli, abychom tu uhráli víc. Co se týče zápasu, Amerika vyhrála zaslouženě. Nemusíme chodit okolo horké kaše. Mrzí nás to moc," byl hodně rozmrzelý bek Michal Kempný.

"Hráli celou základní skupinu výborně, ještě neprohráli. Mají mladý, bruslivý tým, výborně napadají. Bohužel jsme si nedokázali poradit s přechodem z obranného pásma do středního, pak nám na to nenavazoval útok. Vepředu to bylo všechno krkolomné, nedokázali jsme si pomalu dát nahrávku do hokejky," našel chyby zkušený obránce.

Související obsah

​Češi měli právě v ofenzivě obrovský problém. Na americkou branku vyslali pouze 15 střel. "Všeobecně se mi zdálo, že střílíme málo. S Kanadou to bylo stejné. V první třetině jsme byli pod tlakem, USA nás přestřílely. Co se týče druhé, měli jsme tam dobrou pasáž, chodily střely na bránu, předvedli jsme rychlejší pohyb v útočném pásmu. A udrželi jsme se na puku. Ale nevydržíme tohle hrát celý zápas, abychom byli rovnocenným týmem," popsal hráč pražské Sparty.

"Je to sport, v tohle je hokej neúprosný i krásný. Jednou jsi dole, jednou nahoře. Někdy prostě člověk potřebuje trochu dostat do držky. Aby ho to zase nabilo do dalších bojů, do dalších zápasů a do další sezony," uzavřel hodnocení Kempný.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události