Tenis

Veselý statečně vzdoroval světové pětce, ale padl. Muchová setnula Sakkariovou

Veselý statečně vzdoroval světové pětce, ale padl. Muchová setnula Sakkariovou
Tenistka Sára Bejlek | Zdroj: Profimedia.cz

Tenistka Karolína Muchová zachránila v nedělním programu French Open čest českých hráčů, když porazila světovou osmičku Sakkariovou ve dvou setech. To Sára Bejlek nenavázala na úspěšnou kvalifikaci a v prvním kole nestačila na Kamillu Rachimovovou, od níž dokonce dostala kanára. Končí i Jiří Veselý, jenž pořádně zatápěl světové pětce Stefanosovi Tsitsipasovi, kterému podlehl po čtyřsetové bitvě.

Veselý se skvěle uvedl už v první sadě, kterou prohrál těsně 5:7. Následně už se mu tolik nedařilo a po setu 3:6 měl Řek zaděláno na jednoznačné vítězství. Český tenista však zabral a třetí sadu opanoval výsledkem 6:4.

V té čtvrté Veselý tlačil a dostal utkání až do tiebreaku. V něm dokonce vedl už 6:3, neproměnil ani jeden ze tří setbolů a Tsitsipas duel dotáhl do vítězného konce.

Vypadla i Češka Sára Bejlek. Teprve sedmnáctileté české naději se úvod zápasu vůbec nepovedl. Nejprve ztratila gem při soupeřčině podání a následně si neudržela ani vlastní servis. Protivnici pomohla i nevynucenými chybami v podobě tří dvojchyb.

Následně se sice zvedla a prala se s Rachimovovou o každý míček, přesto nedokázala získat ani jednu hru a v první sadě utrpěla kanára. V dalším setu se Češka zlepšila a až do stavu 2:3 hrála se soupeřkou vyrovnaně. 

Související obsah

​Pak Rachimovová přidala plyn a došla si pro výhru 6:3. Celý duel vyhrála 2:0 na sety a raduje se z postupu, Bejlek naopak končí. V sobotu byla ve hře ještě Karolína Muchová, která na rozdíl od svých českých kolegů zabodovala. Světovou osmičku Sakkariovou pořádně přitlačila ke zdi a po dvouhodinové bitvě triumfovala 7:6 a 7:5.

Výsledky českých tenistů a tenistek na French Open:

S. Bejlek – K. Rachimovová 0:6, 3:6
Čas zápasu: 0:58

S. Tsitsipas – J. Veselý 7:5, 6:3, 4:6, 7:6(7)
Čas zápasu: 3:16

Sakkariová – K. Muchová 6:7, 5:7
Čas zápasu: 2:09

Tenisové utkání nedávno přerušila divoká husa:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události