Fotbal

A je konec. Bývalá opora české reprezentace a Werderu ukončila kariéru

A je konec. Bývalá opora české reprezentace a Werderu ukončila kariéru
Theodor Gebre Selassie | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Prožil hodně bohatou a úspěšnou kariéru, která nyní došla do svého finiše. Theodor Gebre Selassie se loučí s profesionální fotbalovou kariérou. O životním rozhodnutí se s fanoušky podělil na svých sociálních sítích.

"A je to. Se sezonou 22/23 končí i má profesionální kariéra. S tímto rozhodnutím jsem do této sezony šel. Pochopitelně jsem si přál loučit se na hřišti. Nicméně, jak to v životě bývá, a ve sportu zejména, tak málokdy jde vše dle plánu," napsal nyní již bývalý obránce na sociálních sítích.

"I přesto jsem si vnitřně jistý, že je to pro mě správné rozhodnutí. S vědomím toho, že kdybych chtěl, tak na to ještě mám. Končit za situace opačné bylo a je pro mě nepředstavitelné," pokračoval Gebre Selassie.

"Chtěl bych poděkovat všem svým trenérům, kteří mě vedli! Všem spoluhráčům, kteří se se mnou snažili o ty nejlepší výsledky! Všem klubům a jejich fanouškům, kteří mě podporovali! Zejména patří velké poděkování mojí rodině! Po celou dobu pro mě byla oporou a záchytným bodem za jakékoliv situace. Děkuji mnohokrát za vše. Bylo mi ctí," dodal na závěr.

Související obsah

​Gebre Selassie fotbalově vyrůstal ve Velkém Meziříčí a v Jihlavě. Následně přestoupil do pražské Slavie, odkud na podzim roku 2008 zamířil pod Ještěd. Tam se během čtyř sezon vypracoval v reprezentanta, a navíc v Liberci získal titul. Už předtím měl dva s již zmíněnou Slavií. Rodák z Třebíče se účastnil mistrovství Evropy 2012 a 2016. V roce 2012 přestoupil do Bundesligy, kde oblékal dres Werderu Brémy.

V Bundeslize strávil dlouhých devět let a odehrál 273 zápasů v nejvyšší německé soutěži. Později se stal kapitánem a také jednou z klubových legend. Po sezoně 2020/2021 se vrátil zpátky do Liberce, kde svou kariéru ukončil. Dohromady odehrál ve Fortuna lize 154 duelů. Naposledy nastoupil v rámci MOL Cupu na začátku března proti Spartě, kde se ale 36letý fotbalista vážně zranil a do dalších utkání už nemohl zasáhnout.

V pouhých 29 letech ukončil kariéru také David Hovorka:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události