Fotbal

Je to oficiální. Karim Benzema podepsal v Arábii, vydělá si více než Ronaldo

Další velká legenda Realu Madrid bude hrát v příští sezoně v Saúdské Arábii. Karim Benzema podepsal s Al-Ittihad dvouletý kontrakt, díky kterému si celkově vydělá 439 milionů dolarů (9.6 miliardy korun). Roční výplatu má tak větší než jeho bývalý spoluhráč a pětinásobný vítěz Zlatého míče Cristiano Ronaldo, který hraje za Al-Nassr.

Fotbalista Karim Benzema po dlouhých čtrnácti letech odešel z Realu Madrid. Vítěz Zlatého míče ale bez angažmá dlouho nezůstal. Podle očekávání si jde na závěr kariéry vydělat balík peněz do Saudské Arábie, konkrétně do týmu úřadujícího šampiona místní nejvyšší soutěže.

V Al-Ittihad podepsal pětinásobný vítěz Ligy mistrů dvouletou smlouvu s roční opcí do roku 2026. Za sezonu si vydělá podle goal.com 219,5 milionu dolarů (4,8 miliardy korun), což je o 4 miliony dolarů (88 milionů korun) více než jeho bývalý spoluhráč z Realu Madrid Cristiano Ronaldo. 

Podpis francouzského fotbalisty byl oficiálně potvrzen v úterý večer na sociálních sítích klubu Al-Ittihad. "Jsem nadšený, že vás mohu vidět v Jeddahu," řekl Benzema na konci uvítacího videa. Ve středu bude Benzema představen fanouškům v Džiddě.

"Al Ittihad je pro mě nový výzva. Je to dobrá soutěž, hraje zde mnoho skvělých hráčů. Už je zde i Cristiano Ronaldo. Je to kamarád, který ukazuje, že Saúdská Arábie jde dopředu a já jsem tu, abych vyhrával, jak jsem to dělal v Evropě," řekl podle Fabrizia Romana

Benzema se s bílým baletem rozloučil gólem. Díky němu skončil Real druhý:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události