šipky

Světový pohár rozlosován. Gawlase se Sedláčkem čeká schůdná skupina

Světový pohár rozlosován. Gawlase se Sedláčkem čeká schůdná skupina
Karel Sedláček a Adam Gawlas | Zdroj: Se svolením Karla Sedláčka

Příští víkend se v německém Frankfurtu bude konat velký šipkařský turnaj reprezentací. Češi ve složení Adam Gawlas a Karel Sedláček se ve skupině utkají se Singapurem a Filipínami. Naši šipkaři stále čekají na premiérový postup, usilovat o něj budou ve zbrusu novém formátu.

České šipky stále čekají na první postup na Světovém poháru v šipkách, který patří mezi ty největší turnaje celého roku. Vloni v cestě stále silná Anglie, rok předtím Adam Gawlas a Karel Sedláček nestačili na výběr Polska. 

Nyní se ale změnil formát a hrát se bude nově na tříčlenné skupiny. Češi jako třináctí nasazení dostali ve skupině I reprezentaci Singapuru a Filipín. Pouze vítěz se dostane do dalšího kola, kde již čeká Anglie, Nizozemsko, Wales a Skotsko. 

Související obsah

Za Filipíny si zahraje například Christian Perez, kterého můžeme znát i z mistrovství světa a dalších větších turnajů. Jeho parťákem bude Lourence Ilagan. Za Singapur nastoupí legendární Paul Lim, kterému je 69 let a šipky hraje už od roku 1973. Jeho parťákem bude jmenovec Harith Lim. 

Velkým fanouškem šipek je taky MMA bojovník David Dvořák:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události