Hokej

Tomáš Nosek: Doufám, že se s Bostonem dohodnu. Chci tam určitě zůstat

V tradičním pořadu Třetí poločas byli tentokrát hosty hokejista Bostonu Tomáš Nosek, který mluvil jak o Bruins, tak o čerstvých mistrech Vegas Golden Knights. Druhým hostem pak byl český šipkař Karel Sedláček.

Tomáš Nosek jako první mluvil o současném týmu Vegas, který šest let od založení klubu dokázal vyhrát Stanley Cup. "Jeden z hlavních hráčů, který dotáhl Vegas k titulu, je Mark Stone. On má ten leadership. Navíc v posledním zápase dal hattrick. Ještě bych asi vyzdvihl Jonathana Marchessaulta, který odehrál neskutečné play-off. Moc dobře hrál také Jack Eichel, i když hrál své první play-off. Lidi to prožívají ve Vegas neuvěřitelně, což znám sám moc dobře. Atmosféra tam musela být neskutečná," chválil Nosek, který byl v týmu od roku 2017 do roku 2021.

"Nebylo příjemné to sledovat, protože před dvěma lety jsem tam ještě byl a seděl jsem s nimi v kabině. Ne že bych jim to nepřál, ale trošku mě to mrzelo. Takový ale je hokejový život. Jsem rád, že jsem tam ale mohl hrát, protože oni mi otevřeli dveře do NHL. Za to jim budu vždycky vděčný," přiznal trošku smutný Nosek v exkluzivním rozhovoru.

Vrátil se ale i k současnému kádru Bostonu. "Ten tým byl neskutečně našlapaný, navíc David Krejčí se vrátil z Česka. I když už loni byl tým dobrý. Ale centři prostě dělají hokej. My měli Bergerona, Krejčího a na třetím centru Charlieho Coyla, který by jinak hrál v prvních dvou lajnách. Pak tam máte Pastu, Marchanda nebo Halla. Všechno to klapalo, i v kabině jsme měli super partu," přiznal 30letý centr.

Související obsah

​Ten prožil povedenou sezonu a byl pro svou hru na vhazování a v oslabení hodně chválen. "Doufám, že jsem si svými výkony řekl o další kontrakt v Americe. Konečně začínám trošku sklízet ovoce a je fajn, že mě konečně berou jako plnohodnotného hráče NHL," je šťastný Nosek.

A jak vidí svou budoucnost? "Doufám, že se dohodnu s Bostonem. Ale je tam málo peněz pod platovým stropem a je potřeba podepsat asi sedm hráčů. Uvidíme, na koho nakonec vedení ukáže. Ale určitě bych tam chtěl zůstat. Oficiálně ještě nemůžeme jednat s dalšími kluby. Uvidíme, co bude a jestli se někdo případně ozve," dodal pardubický rodák.

Na kompletní rozhovor s Tomášem Noskem se podívejte zde:

Druhým hostem Třetího poločasu byl český šipkař Karel Sedláček, který má za sebou společně s Adamem Gawlasem World Cup of Darts. Čeští hráči porazili Singapur, ale na Filipíny nestačili, a tak vypadli už v základní skupině.

"Určitě převažuje zklamání. I když se nám v prvním zápase zadařilo, tak jsme věděli, že jsme pořád jen v půlce. Bohužel se nám to pak vůbec nepovedlo," mrzelo Sedláčka.

Důvodem neúspěchu ve druhém duelu byl hodně nízký průměr na tři šipky. "Při rozhozech to šlo, ale na pódiu nám to nepřálo. Skórování nám nešlo. Mohli jsme stáhnout na 2:3, ale nepovedlo se. Filipíny si to nakonec docela zkušeně pohlídaly," přiznal český šipkař.

Související obsah

​Ten byl už na svém sedmém World Cup of Darts, ale nikdy se mu nepodařilo dostat se do další fáze. "Je to pro mě trošku frustrující, že ani na sedmý pokus jsem nepostoupil do druhého kola. Byli jsme o krůček blíž a musím říct, že tento nový formát se mi zamlouvá. Celé je to párovým systémem a vypovídá to víc o celé dvojici," pochvaloval si změnu formátu turnaje, kdy se první kolo hraje jako základní skupina.

Sedláček mluvil také o 69letém hráči Paulu Limovi, o tom, jak konec prožíval společně s Adamem Gawlasem, ale také o tom, jestli měli čas si zajít na pivo.

Na celý rozhovor se koukněte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události