APLIKACE TN.CZ
Motorsport

Svoboda se neuvěřitelně vyhnul pádu. V Supersportech 300 je třetí

Český závodník Petr Svoboda mohl v italské Imole zaútočit na průběžné vedení v letošním ročníku MS Supersportů 300, ale o více bodů ho připravilo zaseknutí motorky, ale pádu se neuvěřitelně vyhnul. Nakonec získal dva body a v neděli bude bojovat o vylepšení současné pozice.

Petr Svoboda měl v Supersportech 300 během pátečních tréninků desátý a čtvrtý nejlepší čas, v sobotní bodované kvalifikaci byl třetí nejrychlejší a před hlavním závodem ztrácel na první místo šampionátu jediný bod. Z první řady ale neodstartoval ideálně a brzy se objevil na šestém místě. 

Do úniku se dostali Vannucci s Geigerem, kteří navyšovali vedení a unikali druhé skupince. Svoboda sedm kol před koncem spadl až na osmé místo, ale po úspěšném útoku se dostal na čtvrté místo a bojoval o pódium. Dvě kola před koncem ale zavrávoral a spadl až na 16. místo. 

Související obsah

Na první místo v šampionátu tak pravděpodobně během italského víkendu nezaútočí, čtrnáctým místem získal dva body. Do nedělního závodu ale půjde opět z první řady a bude bojovat o další body, kterými by se rád udržel u čela MS Supersportů 300. 

Závod ovládl Matteo Vannucci, druhý byl Dirk Geiger a třetí dojel Nizozemec Jeffrey Buis. Svoboda spadl na třetí místo současného seriálu, ale již v neděli může zabojovat o vylepšení současného výsledku. Na první místo ztrácí 8 bodů.

Výsledky sobotního závodu MS Supersportů 300:

1. M. Vanucci (ITA) 
2. D. Geiger (GER) +0,090
3. J. Buis (NED) 10,392
....
14. P. Svoboda (CZE) +13,468

Pořadí MS Supersportů 300: 

1. M. Gennai (ITA) 95 bodů
2. D. Geiger (GER) 91 bodů
3. P. Svoboda (CZE) 87 bodů

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události