Další sporty

Chceme letět na olympiádu, říkají české lakrosistky po úspěchu na domácím ME

Hostem pořadu Třetí poločas byly dvě hráčky lakrosu, které dokázaly s českou reprezentací získat stříbrné medaile na mistrovství Evropy do 21 let. Užily si domácí atmosféru a fandění diváků a doufají, že se jednou podívají na olympijské hry. Dalším hostem byl šéfkomentátor Nova Sport Milan Štěrba, který mluvil o nadcházejícím ženském mistrovství světa ve fotbale.

České hráčky lakrosu získaly na domácím mistrovství Evropy do 21 let stříbrnou medaili. Ve finále prohrály s Anglií 4:9. Dvě medailistky byly i hosty Třetího poločasu. Útočnice Eliška Hanzlová a brankářka Kateřina Nájemníková, která získala ocenění pro nejlepší hráčku turnaje. 

"Je to krásné. Už první zápas jsem byla nejlepší hráčkou utkání a pak se to ještě stalo třikrát. To vybírali trenéři, takže jsem asi hrála dobře," řekla Nájemníková.

První polovina finálového zápasu byla velmi vyrovnaná, ale pak se to zlomilo a Češky prohrály. Medaile, které hráčky získaly, jsou vyrobené z českého skla. Velkou výhodou byla pro naše hráčky i podpora domácího publika. "Fanoušci nás hnali k lepším výkonům a my jsme se pro ně snažily uhrát co nejlepší výsledek," přiznala Nájemníková.

Související obsah

​"Bylo to skvělé, že lidé přišli a fandili, i když třeba nevěděli, co se děje," řekla Hanzlová. "Vždycky, když jsme stály při hymně, tak jsem měla husinu, to se nedá popsat. Ale hned po písknutí se člověk dostane do hry a nevnímá, co se kolem děje," dodala.

Lakros by se mohl i vrátit na olympijské hry. Tam už se objevil v letech 1904 a 1908 a opět by se mohlo hrát v roce 2028 v Los Angeles. O tom, jaké sporty se zařadí na tuto olympiádu, se ještě bude rozhodovat a lakros je jedním z kandidátů. "Bylo by to krásné, se tam dostat a nekoukat na olympiádu jen v televizi. My doufáme, že to klapne a budeme moct letět na olympiádu," prozradila česká brankářka.

Na celý rozhovor s českými reprezentantkami v lakrosu se můžete podívat pod titulkem článku. 

Související obsah

​​Ve Třetím poločase o nadcházejícím mistrovství světa žen mluvil šéfkomentátor a vedoucí fotbalové sekce Nova Sport Milan Štěrba. Mluvil i o tom, jaké jsou rozdíly mezi mužským a ženským šampionátem: "Je to něco jiného, ale je to další vrchol po mistrovství světa mužů. Letos ve stejném formátu, protože vůbec poprvé v historii bude na tomto šampionátu startovat 32 týmů."

"Čeká nás 64 zápasů a my všechny zprostředkujeme našim divákům na stanicích Nova Sport a Voyo. V rámci celkového servisu divákům chceme nabídnout z každého hracího dne sestřih všech nejdůležitějších momentů. K závěrečnému finále chystáme i velké studio, tak doufám, že to celé klapne," řekl Štěrba.

Spolukomentovat zápasy ze šampionátu budou i české hráčky. "Bude tu Blanka Pěničková, Eva Bartoňová, Kateřina Bušková, Kateřina Svitková, ale i další," prozradil šéfkomentátor. Mistrovství světa se uskuteční v Austrálii a na Novém Zélandu, takže se zápasy budou hrát v ranních a dopoledních hodinách našeho času. 

Související obsah

​​"Hlavní favoritky jsou Američanky, které zvítězily na posledních dvou šampionátech, ale nesmíme zapomenout ani na mistryně Evropy z Anglie. Favoritkami budou i Španělky a tradičně se mezi špičku řadí Němky a Švédky. Rozhodně budou mít velké ambice i domácí Australanky," myslí si Štěrba.

MS startuje už tento čtvrtek zápasem Nový Zéland – Norsko. Přímý přenos začíná v 8:40 a bude ho komentovat Milan Štěrba společně s Kateřinou Duškovou a vy zápas můžete sledovat na stanici Nova Sport 1.

Na celý rozhovor s Milanem Štěrbou se můžete podívat zde: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události