APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Italky dávaly góly z ofsajdů. V závěru rozhodla střídající veteránka

První zápas ženského mistrovství světa ve fotbale za sebou mají už i reprezentace Itálie a Argentiny a ze tří bodů se raduje evropský tým. Italky daly dva góly z ofsajdu a na první regulérní branku se čekalo až do 87. minuty. V té rozhodla střídající Cristiana Girelliová.

​Před zápasem byly v roli favoritek Italky, ale hned v první minutě se mohly do vedení dostat hráčky z Jižní Ameriky. Mariana Larroquetteová v akrobatické pozici ale vystřelila jen těsně mimo tři tyče.

V prvním poločasu Italky měly více ze hry a daly také dva góly, jenže zásahu Carusové z 15. minuty i trefě Giacintiové z 42. minuty předcházel ofsajd, takže se šlo do kabin za bezgólového stavu.

Po šancích z přímého kopu na obou stranách se šlo do poslední pětiminutovky stále za stavu 0:0, ale v 83. minutě přišla na hřiště nejzkušenější Italka Cristiana Girelliová a v 87. minutě rozhodla povedenou hlavičkou. V 33 letech se stala nejstarší italskou střelkyní v historii MS.

Související obsah

​V nastaveném čase se o vyrovnání snažila z přímého kopu Bonsegundová, ale její ránu vyrazila Duranteová, a tak Italky slavily první tři body díky výhře 1:0.

Utkání skupiny G na ženském MS:

Itálie–Argentina 1:0 (0:0)
Branka: 87. Girelliová

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události