Motorsport

Komentátor Šembera: König se musí dát psychicky do pohody, je mi ho moc líto

Michal Šembera
Michal Šembera | Zdroj: TN Live

Superbikoví závodníci mají za sebou další zastávku mistrovství světa, která byla v Mostě. Českým jezdcům se ale příliš nevedlo. Vše v rozhovoru pro Třetí poločas zhodnotil komentátor Nova Sport Michal Šembera. Druhým hostem pak byla česká surfařka Jana Kašová, která promluvila například o zkušenostech se žraloky.

Na svoje první body v šampionátu pomýšlel Oliver König, jenž jezdí nejprestižnější kategorii. Jenže během víkendu měl velkou smůlu. "Je mi Olivera strašně líto. Na víkend v Mostě se ohromně těšil. Dřel a dělal maximum pro to, aby skončil na bodech. V trénincích to vypadalo, že by 15. místo mohlo klapnout. Jenže v prvním závodě přišla nešťastná výměna předního kola. Ztratil minutu a půl a dojel poslední. V neděli mohl být rád, že pád přežil ve zdraví. Odpoledne pak přišla technická závada s řazením. Byl to pro něj katastrofální víkend a musí se dát dohromady psychicky," řekl Šembera.

O třídu níž, tedy v Supersportech, bojoval Ondřej Vostatek, který se představil na továrním triumphu. "Ondra si představoval, že TOP 5 vyjde. Byl na něj vyvinutý ale neskutečný tlak. Ondra letos nejede vůbec mistrovství světa, protože jeho stáj před startem skončila. Doufal, že využije znalostí mostecké trati, ale to mu vyšlo jen v pátečních trénincích," popsal Šembera. "Ondra by se měl představit ještě letos a příští rok by měl snad startovat se strojem Triumph. Doufejme, že všechno klapne," dodal.

Související obsah

​Třetím do party českých závodníků byl Petr Svoboda, jenž jezdí v Supersportech 300. Ale ani jemu se nevedlo podle plánu. "Pokud se podíváme na největší soupeře Petra Svobody, tak ti moc nebodovali. Podmínky v Mostě byly neskutečně těžké. Myslím, že Petr může být spokojený, i když jsme si všichni přáli, aby bedna klapla," pokračoval v hodnocení Šembera.

A jak to vidí s jeho budoucností? "Bude záležet hodně na financích. V třístovkách a šestistovkách je to velký rozdíl. Ale věřím, že i s šestistovkou by si poradil hravě. Sezona v Supersportech 300 se pohybuje mezi 70 až 100 tisíci eury (1,6 až 2,3 milionu korun). V Supersportech to bude dvojnásobek," řekl na závěr.

Na kompletní rozhovor s Michalem Šemberou se můžete podívat zde:

​Druhým hostem byla úspěšná česká surfařka Jana Kašová. Jak vypadá její den v Portugalsku? "Přes den většinou pracuji, dávám také soukromé lekce a pomáhám v surf campech. Skoro každý den jsem ve vodě," popsala a přiznala také, že se čistě surfováním zatím nedá úplně uživit. "V českých poměrech to ještě nejde. Musím pomáhat v surf campech," dodala.

Kašová ale vidí, že se konkurence v České republice i nadále zvyšuje. "Konkurence je v Česku docela veliká. Na závodech bývá 30 až 50 závodníků. Na mistrovství světa je samozřejmě konkurence ještě daleko větší," prozradila.

Kašová toho má za sebou už hodně, včetně zážitku se žraloky. Jakého? To si poslechněte v kompletním rozhovoru zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události