MMA

K. O. magazín: V UFC mě brali jako prvního Čecha. Ne Vémolu, říká Pešta

První školní den nového roku se uskutečnil tradiční K. O. magazín, ve kterém byli i tentokrát velmi zajímaví hosté – zápasník Viktor Pešta a trenér Jiří "Mamut" Paluska. Třiatřicetiletý rodák z Příbrami se rozpovídal o prestiži a podmínkách v UFC. A dokonce se nechal slyšet, že právě on byl prvním Čechem v nejslavnější MMA organizaci.

Třiatřicetiletý Pešta patří mezi nejlepší fightery české MMA scény, v mládí se přitom věnoval řadě jiných sportů. Vyzkoušel třeba fotbal nebo historický šerm. A právě ten byl určitou předzvěstí toho, kam se bude rodák z Příbrami ubírat. 

"Moje první bojové umění byl historický šerm, kterému jsem se věnoval asi ve 13 letech, ale byl to spíš kroužek, nic vážného," uvedl šampion OKTAGONU, který se začal věnovat MMA až v šestnácti letech a platí za druhého Čecha, jenž nakoukl do slavné UFC. Sám bijec ale v K. O. magazínu řekl, že v zámořské organizaci byl první. 

"Technicky jsem byl prvním zápasníkem, který se do UFC dostal z Česka. A organizace mě i brala jako prvního," přiznal Pešta. Tomu přizvukoval i trenér Jiří Paluska. 

"UFC celou dobu mluvilo o tom, že Viktor byl první Čech v UFC, protože Karel Vémola tam šel z Anglie, nevypracoval si tam tu cestu z české scény. V UFC ho brali tak, že přišel z Anglie," pronesl.  

Sám Pešta v zámořské organizaci stihl pět zápasů s bilancí jedné výhry a čtyř porážek. I tak stihl pořádně nasát prostředí.

Související obsah

​"Pro nás je to jako pro Čechy finančně dobré, ale pro Američany se z toho nedá vyžít. Znám spoustu zápasníků, kteří mají rodinu a nějaké výdaje a musí ještě pracovat, protože jim to nepokryje nějaké základní výdaje. Je to až komické," rozvyprávěl se o poměrech v UFC Pešta.  

"Organizace pořád táhne lidi na prestiž, ale ne na peníze. Pokud nejste Conor McGregor," doplnil.

Na celý díl se můžete podívat ve videu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události