Fotbal

Německo řeší nového trenéra nároďáku. Favoritem je bývalý kouč Bayernu

Německo řeší nového trenéra nároďáku. Favoritem je bývalý kouč Bayernu
Julian Nagelsmann | Zdroj: profimedia.cz

Vedení německé fotbalové reprezentace po špatných výsledcích v neděli odvolalo kouče Hansiho Flicka. Kdo ale přijde za něj? Podle německých médií je největším favoritem Julian Nagelsmann.

Podle německého deníku Bild by mělo vedení svazu začít s Nagelsmannem v co nejbližší době jednat. Pokud by vše dopadlo úspěšně, stal by se v 36 letech vůbec nejmladším trenérem německého národního týmu v historii. Do této doby byl nejmladším Jürgen Klinsmann, kterému bylo 39 let.

Jenže německý svaz musí v tomto ohledu řešit i nepříjemnosti. Ačkoliv byl Nagelsmann vyhozen z Bayernu Mnichov, stále je tam smluvně vázán. Bavorský celek požaduje za vykoupení údajně několik milionů eur.

Německé legendy by se pak nebránily ani příchodu Jürgena Kloppa z Liverpoolu. Ten ale už dříve řekl, že minimálně do mistrovství Evropy 2024 nebude k dispozici. "Pokud by nastoupil až po šampionátu, mohl by reprezentaci dočasně převzít Matthias Sammer. Zjistil jsem, že je na to připravený," řekl pro magazín Kicker Lothar Matthäus.

Související obsah

​Ve hře jsou ale i další jména jako například Oliver Glasner, jenž s Frankfurtem vyhrál Evropskou ligu a momentálně je bez angažmá. Skloňovalo se ale také jméno Louise van Gaala. "V klubu už nejspíš trénovat nebudu, ale slibná reprezentace má stále šanci mě přesvědčit," prozradil Bildu. U něj je ovšem problémem jeho zdravotní stav. Zůstat však může také dočasný trenér Rudi Völler.

Kdo naopak z výčtu vypadl, to je Roger Schmidt, který podepsal v Benfice Lisabon novou smlouvu do roku 2026. Ze hry je také Ralf Rangnick, jenž vede rakouskou reprezentaci, od které se nechystá.

Problémy jsou také ve Španělsku, kde se stále řeší "polibková kauza":

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události