Fotbal

Další selhání Polska zamíchalo tabulkou. Jak je na tom Česko s postupem?

Zklamaní fotbalisté Polska
Zklamaní fotbalisté Polska | Zdroj: Profimedia

V neděli večer vyběhli Albánci proti Lewandowskému a spol. Na domácím stadionu v Tiraně dokázali zvítězit 2:0. Výstavní trefou otevřel skóre Jasir Asani, který z velké vzdálenosti vypálil a trefil levý horní roh Szczesného brány. Ve druhé půli se ještě prosadil střídající Mirlind Daku. Albánie tak dokonale zamíchala pořadím v tabulce E o kvalifikaci na EURO 2024. Na Česko se navíc dotáhlo i Moldavsko.

Ve vyrovnané tabulce E se nachází na první postupové pozici Albánie s deseti body. Druhé místo (poslední zajištující postup) hájí Česko s osmi body. Třetí Moldavsko má shodně bodů jako výběr Jaroslava Šilhavého. Překvapivě až čtvrté je Polsko se šesti body, které vyhrálo jen doma nad Albánií a Faerskými ostrovy, které jsou poslední s jedním bodem.

Kdy bude mít česká fotbalová reprezentace jistotu postupu?

Česko v kvalifikaci čekají ještě čtyři utkání. Ve hře tedy zůstává 12 bodů. V případě zisku 8 ze zmíněných 12 bodů Češi jistě postupují. V případě, že získají o jediný bod méně, se však bude český nároďák muset poohlížet na výsledky z ostatních utkání. Variant je několik.

Související obsah

​Se sedmi body postoupí Česko v případě dvou výher a jedné remízy. Ovšem vždy by Češi museli porazit dva soupeře z trojice Polsko, Moldavsko a Albánie a navrch přidat jednu remízu. V případě, že se to národnímu týmu nepovede, tak sedm bodů stačit nemusí. V případě bodové rovnosti rozhoduje o pořadí vzájemná bilance.

O vývoji ve skupině hodně napoví venkovní utkání s Albánií, které je naplánované na 12. října. Výhra by mohla Čechy poslat zpátky na první místo vyrovnané tabulky, naopak prohra by znamenala, že už by si svěřenci trenéra Šilhavého prakticky nemohli dovolit zaváhání.

Trenér Šilhavý před posledním reprezentačním srazem promluvil i o zdravotním stavu Patrika Schicka:

Michal Mašek, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události