Hokej

TOP 10 nových tváří extraligy: Návraty talentů, mistři světa i veterán NHL

TOP 10 nových tváří extraligy: Návraty talentů, mistři světa i veterán NHL
Zleva Juhamatti Aaltonen, Richard Pánik a Ondřej Kaše | Zdroj: koláž tn.cz / Profimedia

Již ve čtvrtek odstartuje nový ročník hokejové extraligy, který sice nenabídne žádného nováčka, ale fanoušci se mohou těšit na návrat juniorských i dospělých reprezentantů. Do české soutěže přišli také mistři světa a bývalí hráči NHL. Připravili jsme pro vás seznam těch nejzajímavějších hráčů.

Vítězem posledních čtyř ročníků se stal Třinec, ale nyní je největším favoritem na absolutní vítězství pardubické Dynamo. Už ve čtvrtek se začne psát 31. pokračování nejvyšší české hokejové soutěže a fanoušci se mají na co těšit. Mimo velkých zápasů a střetnutí pod širým nebem se můžeme těšit i na nové posily. 

Do extraligy se vrací někdejší juniorští reprezentanti, kteří se ale už objevili i v národním týmu mužů. Týmy se ale dohodly i na přestupech mistrů světa a do naší ligy zamířili i zámořští hráči, kteří si zahráli nejslavnější ligu světa. 

Richard Pánik (HC Oceláři Třinec) 

Návrat do míst, odkud byl draftován do NHL a kde strávil celkem 10 sezon. Dvaatřicetiletý slovenský útočník Richard Pánik je jednou z největších posil hokejové extraligy. Dvojnásobný vítěz AHL odehrál v NHL přes 500 zápasů a nasbíral 195 kanadských bodů. 

Zahrál si postupně za Tampu Bay, Toronto, Chicago, Arizonu, Washington, Detroit a New York Islanders. Účastnil se také pěti světových šampionátů. Naposledy rodák z Martinu hrál za švýcarské Lausanne, kde nasbíral 9 bodů v 19 zápasech. V Třinci hrával od kategorie do osmnácti let a v městě oceli strávil tři sezony. 

Richard Pánik v dresu Islanders | Zdroj: Profimedia.cz
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události