Fotbal

Kylian Mbappé promluvil o tom, kdo je lepším fotbalistou. Messi, nebo Ronaldo?

Lionel Messi a Cristiano Ronaldo
Lionel Messi a Cristiano Ronaldo | Zdroj: Profimedia

Hráč Paris Saint-Germain se rozpovídal. Vyjádřil se na adresu hvězdných útočníků Lionela Messiho a Cristiana Ronalda. Oba už z fotbalové Evropy odešli. Portugalec se po MS v Kataru 2022 přesunul do saúdskoarabského Al Nassr FC. O pár měsíců později se stěhoval i držitel sedmi Zlatých míčů. Dlouho se mluvilo o návratu do Barcelony. Nakonec po domluvě s rodinou nabral směr MLS, kde našel útočiště v Interu Miami.

V posledních dvaceti letech se Messi a Ronaldo předháněli jak na klubové, tak individuální úrovni. Spolu jsou držiteli celkem dvanácti Zlatých míčů. Portugalský kapitán vyhrál 5x Ligu mistrů a dovedl svou reprezentaci do finále Euro 2016, které ovládl. Navíc v roce 2019 vyhrál s Portugalskem i Ligu národů. Na druhé straně Argentinec zvedl ušatý pohár pro vítěze Ligy mistrů "jen" čtyřikrát. Dlouho mu také chyběl úspěch s reprezentací. Toho se nakonec dočkal. Nejprve v sezoně 2020/21 vyhrál mistrovství Jižní Ameriky zvané Copa América a o pár měsíců později dovedl Argentinu po 36 letech k titulu mistrů světa.

Není tajemstvím, že Mbappé je velkým fanouškem Ronalda. Od mala byl jeho idolem. V dětském pokoji měl jeho plakáty a neustále sledoval záznamy z jeho hry. Když po dlouhých 17 letech vyměnil Messi Camp Nou za Park Princů, Mbappé se potkal právě s největším konkurentem Ronalda. V Paříži spolu strávili dva roky. Avšak spoluhráči se znají i coby soupeři. Naposledy proti sobě vyběhli ve strhujícím finále mistrovství světa. Šťastnější byl až po penaltovém rozstřelu Messi, jenž přidal do své vitríny poslední trofej, která mu chyběla.

Podle Sportbible.com Francouz řekl: "Miluji Cristiana a byl jsem jeho velkým fanouškem, když jsem byl mladý, ale začínám se učit i od Messiho. Když jste velkým fanouškem Cristiana a jste mladí, nemůžete vidět, jak je Messi dobrý, protože milujete Cristiana. Ale vyrostl jsem a teď se mi líbí oba."

Na stejném webu v únoru tvrdil bývalý obránce PSG Abdou Diallo: "Cristiano je pro Kyliana Mbappého doslova vším. Pokud se tedy zmíníte o Lionelovi proti Cristianovi, bude s vámi o tom mluvit minimálně hodinu. Pro něj je Cristiano nedotknutelný."

Související obsah

​Pro Bfmtv.com Mbappé prozradil, co si říká před zápasy: "Pokaždé, když vstoupím na hřiště, říkám si, že jsem nejlepší, a to se mnou na trávníku byl Messi i Ronaldo. Jsou to lepší hráči než já, dokázali o milion víc věcí než já. Ale v hlavě si vždycky říkám, že jsem nejlepší, protože tak si nedáváte limity a snažíte se ze sebe vydat to nejlepší."

​Mbappé v letošní sezoně nastoupil do třech zápasů Ligue 1, ve kterých vstřelil pět branek.

Když přestoupil Lionel Messi do Interu Miami, fanoušci jeho debut slavili ve velkém:

Michal Mašek, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události