Fotbal

Brankář Rico neztrácí naději. Po týdnech v kómatu se chce vrátit do konce sezony

Brankář Rico neztrácí naději. Po týdnech v kómatu se chce vrátit do konce sezony
Brankář Sergio Rico | Zdroj: profimedia.cz

Po pádu z koně a následném kopnutí do hlavy, které se odehrálo 28. května, byl Sergio Rico udržován v umělém spánku, z kterého se probral až po třech týdnech. Oficiálně byl z nemocnice ve španělské Seville propuštěn 18. srpna a nyní uvedl, že jeho hlavním cílem je se vrátit k fotbalu ještě předtím, než skončí sezóna. "Abych řekl pravdu, cítím se velmi dobře. Jsem rád, že léčba postupuje dobře. Každým dnem se cítím lépe a silněji," řekl třicetiletý brankář v rozhovoru.

Sergio Rico byl v roce 2015 povolán do španělského národního A-týmu. O čtyři roky později podepsal smlouvu s Paris Saint-Germain FC a od té doby odehrál mnoho úspěšných zápasů. Jeho kariéru mu ale překazila vážná nehoda, která se stala v rodné Andalusii. Kvůli poranění mozku po pádu ze splašeného koně trvalo dlouho než byl Rico schopen znovu komunikovat. Začátkem srpna podstoupil náročnou operaci mozkového aneuryzmatu. V současnosti se chystá na nové lékařské testy, které zhodnotí jeho stav.

Sám Sergio Rico doufá, že je celá situace pouze dočasná. "Celý můj život se točí kolem fotbalu a vše jsem mu také obětoval. Jediné, na co myslím, je to, abych se mohl co nejdříve vrátit. Doufejme, že mi doktoři sdělí už jen pozitivní zprávy a budu se moct dostat opět do formy, abych dohrál sezonu," řekl brankář PSG deníku AS. Moment nehody, která mu pozastavila kariéru, si Sergio Rico nepamatuje. Od prvního momentu po probuzení ho zajímalo jediné. A to, jestli bude ještě někdy schopný hrát fotbal.

"Těším se až se vrátím do Paříže ke svým spoluhráčům. Teď chci hlavně dokončit léčbu a vrátit se do týmu, abych si užíval to, co mám nejraději, což je fotbal.  Vážím si každé zprávy vyjadřující mi podporu od mého týmu nebo i prezidenta," uvedl dále v rozhovoru. Návrat bude pro Rica velmi náročný. V nemocnici totiž zhubl 20 kilogramů a bude ho stát mnoho sil dostat se zpátky do formy.

Související obsah

​Do PSG přestoupil už v roce 2019. Odehrál tam ale pouze 24 utkání a dvakrát odešel na hostování. V uplynulé sezoně zůstal v PSG, ale neodchytal ani jeden zápas a působil jen jako náhradník. Nejlepší léta prožil v Seville, s kterou vyhrál dvakrát Evropskou ligu.

V posledním ligovém zápase PSG utrpělo první prohru v letošní sezoně:

Kateřina Soukupová, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události