Fotbal

MLS rozhodla o podvodníkovi. Za hraní načerno a úder pěstí skončil

MLS rozhodla o podvodníkovi. Za hraní načerno a úder pěstí skončil
Fotbalisté Richie Laryea a Matko Miljevic (vpravo) v souboji | Zdroj: profimedia.cz

Profesionální fotbalista Matko Miljevic si zadělal na pořádné problémy. Po zprávách o porušení smlouvy byl vyhozen z týmu CF Montreal hrající MLS. Záložník pod falešným jménem nastoupil v amatérské lize, a během jednoho ze tří zápasů měl dokonce napadnout protihráče.

Incident neušel vedení CF Montreal ani vedení Major League Soccer. Hrát v jakékoliv jiné lize je hrubé porušení pravidel MLS. "MLS ukončila smlouvu se záložníkem Matkem Miljevicem kvůli chování proti standardům hráčské smlouvy poškozující ligu," uvedl po vyšetřování klub na oficiálním webu

Miljevic ve třech sezonách v dresu Montrealu nastoupil k 35 zápasům v MLS, ve kterých si připsal dva góly a dvě asistence. Nedostatečný hrací čas se rozhodl kompenzovat jinde. 22letý fotbalista nastoupil ke třem zápasům v Quebecké amatérské lize (QCSL) halového fotbalu. V jednom ze zápasů měl při vyhrocené roztržce udeřit protihráče do obličeje. Následně dostal doživotní zákaz v lize nastoupit.

Související obsah

Rodák z Miami a odchovanec argentinské akademie Boca Juniors do Montrealu přišel v roce 2021. Od svého příchodu měl problémy probojovat se do sestavy. V únoru navíc jeho kariéru zpomalil přetržený meniskus a tým oznámil, že hráč bude tři měsíce mimo hru. Nyní si bude hledat angažmá jinde.

MLS žije Messimánií. Takhle po Argentincově příchodu slavili fanoušci Interu Miami: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události