Fotbal

Německo má nejspíš nového kouče. Bude nejmladším trenérem od roku 1926

Německo má nejspíš nového kouče. Bude nejmladším trenérem od roku 1926
Julian Nagelsmann | Zdroj: profimedia.cz

Spekulace kolem nového kouče německé fotbalové reprezentace jsou zřejmě u konce. Podle deníku Bild by měl na lavičku národního týmu usednout 36letý Julian Nagelsmann, který tak nahradí vyhozeného Hansiho Flicka.

Podle informací Bildu se vedení německé reprezentace už s Julianem Nagelsmannem domluvilo. Kontrakt by měl trvat až do domácího mistrovství Evropy v roce 2024. Podle německých médií už zbývá vyladit pouze poslední detaily.

Nagelsmann byl jedním z hlavních kandidátů na pozici hlavního kouče. Problémem byl ale jeho kontrakt s Bayernem, odkud byl vyhozen a mnichovský klub chtěl obrovské peníze za rozvázání smlouvy. Nakonec se Německý fotbalový svaz (DFB) s bavorským celkem domluvil a 36letý kouč přijde zadarmo. Nagelsmannův plat by se měl pohybovat kolem 400 tisíc eur (9,7 milionu korun) měsíčně.

Přitom pokud by si hodil nohy na stůl a čerpal stále platnou smlouvu z Bayernu, vydělal by si do roku 2026 20 milionů eur (488 milionů korun). U národního týmu si přijde do evropského šampionátu 2024 na zhruba 4 miliony eur (97,6 milionu korun).

Související obsah

​​Pokud si obě strany opravdu plácnou, stane se Nagelsmann ve svých 36 letech nejmladším koučem německé reprezentace od roku 1926, kdy národní výběr vedl v 34 letech Otto Nerz. Nagelsmann nahradí ve funkci vyhozeného Hansiho Flicka, který byl propuštěn po porážce 1:4 od Japonska.

Jméno Juliana Nagelsmanna na lavičce Německa se úplně nelíbí Janu Kollerovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události