APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Fanoušci v Anglii vtrhli na hřiště, měli pro to vážný důvod. Úmrtí ale nezabránili

Fanoušci v Anglii vtrhli na hřiště, měli pro to vážný důvod. Úmrtí ale nezabránili
Stadion anglického celku Leyton Orient (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia.cz

Zápas třetí nejvyšší fotbalové soutěže v Anglii mezi Leytonem a Lincolnem se proměnil v horor. Krátce před koncem vběhli na hřiště fanoušci a utkání muselo být přerušeno. Měli k tomu ale důvod. Chtěli upozornit na diváka, který dostal v hledišti infarkt, a zajistit mu potřebnou péči. Zachránit ho se ale nakonec nepodařilo.

Utkání mezi Leytonem a Lincolnem se pomalu blížilo ke konci, když se na stadionu stalo něco, co zprvu nikdo nechápal. Několik fanoušků vtrhlo na hřiště a usadilo se ve velkém vápně, odkud odmítalo odejít. 

K překvapivému a zoufalému činu ale měli důvod. Chtěli, aby byl zápas přerušen a veškerá pozornost směřovala do hlediště. Tam totiž zkolaboval divák a oni pro něj hodlali zajistit potřebnou péči. 

Rozhodčí prý o muži a jeho zdravotních problémech věděl, duel ale přerušit nechtěl, a tak se fanoušci rozhodli, že to zařídí po svém. Zápas byl opravdu přerušen a k divákovi přispěchala rychlá zdravotnická pomoc.

Související obsah

​Hráči obou týmů se dokončení utkání nedočkali a klubová vedení přišla s informací, že se kvůli zdravotnickému zásahu opravdu nedohraje. Navíc uvedla, že myšlenky obou mužstev jsou s fanouškem bojujícím o život.

Modlitby ale vyslyšeny nebyly. Muž podle listu Independent utrpěl infarkt a navzdory zásahu zdravotníků zemřel. 

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události