Hokejová extraliga byla svědkem velmi raritního rekordu, poprvé v extralize totiž nastoupil mladičký Adam Novotný, který se hned v debutu prosadil. A protože mu je teprve 15 let a 326 dní, je z toho absolutní rekord. Ten platný trval téměř 22 let a držitelem byl Rostislav Olesz.
Adamu Novotnému je sice teprve patnáct let, ale přesto v české juniorce, kde se prohánějí devatenáctiletí kluci, je nejlepším střelcem. Mountfield z Hradce Králové se navíc nebál dát mladíkovi šanci a ten ji hned splatil. Při svém debutu dal hned branku a stal se nejmladším střelcem české extraligy v historii.
Současný rekord držel Rostislav Olesz, kterému se to povedlo v šestnácti letech a jedenácti dnech. Novotný téměř 22 let starý rekord překonal o 50 dní. Velký talent českého hokeje se na ledě Kladna dobře zorientoval před brankou a trefil se do odkryté klece.
Novotný je historicky šestým nejmladším hráčem, který kdy do utkání v české nejvyšší soutěži nastoupil. Odsunul například Tomáše Plekance, který debutoval přesně na den před 25 lety. Střelcem je ale zcela jasně nejmladším.
‼️ Adam Novotný se v patnácti letech stává nejmladším střelcem v historii #TELH! 🤯👏 @MountfieldHK tak snižuje na Kladně na rozdíl jednoho gólu! #KLAMHK pic.twitter.com/8KkRosYgQn
— Tipsport extraliga (@telhcz) October 6, 2023
Takto Adam Novotný hodnotil svou premiérovou trefu: