Fotbalové Teplice na jaře ještě neprohrály a celkem potřetí se jim povedlo vyhrát. Díky tomu se severočeskému celku povedlo projít už na sedmé místo, a skláři navíc ztrácí jediný bod na první šestku, která zamíří do skupiny o titul. Během prvního březnového víkendu se žluto-modrým povedlo vyhrát 2:0 nad Libercem.
Fotbalisté Teplic předvedli v posledním kole podzimní části parádní výkon na Spartě, kde byli pouhé minuty od bodového zisku. Od této doby Zdenko Frťala a jeho svěřenci nepoznali hořkost porážky, na jaře vyhráli již potřetí a celkem získali už 11 bodů.
Naposledy Teplice doma přehrály v malém severočeském derby Liberec, který nevyhrál již tři zápasy v řadě a je až na devátém místě. Skóre otevřel po půlhodině hry Mohamed Yasser, který z úhlu překvapil brankáře Vliegena.
O pár minut později přišel druhý zásah, Daniel Fila dostal nadýchaný míč od Trubače, který si jednou nohou krásně zpracoval a hned zakončil. Stejný hráč trefil v 63. minutě ještě tyčku, ale skóre se již nezměnilo.
Teplice zaslouženě vyhrály a jsou již na sedmém místě ligy, největší zkouška je čeká za týden, kdy hrají ve vyprodaném Edenu se Slavií. Liberec v posledních třech zápasech dvakrát prohrál a jednou remizoval.
Ze druhé výhry z posledních tří zápasů se raduje ostravský Baník, který vrátil Zlínu porážku v MOL Cupu. Na moravské Letné rozhodla trefa Jana Jurošky ze 33. minuty, který se prosadil zpoza vápna k levé tyčce.