Šipkařský fenomén Michael van Gerwen ve čtvrtek ovládl letos už svůj čtvrtý večer Premier League, když ve finále porazil šampiona posledních dvou večerů Luka Littlera. Kdo by ovšem čekal, že po finále bude mít pro teprve 17letého soupeře jen slova uznání, ten by se mýlil. Nizozemec dokonce řekl, že Littler "hrál na ho**o".
Michael van Gerwen ve čtvrtečním finále v Birminghamu porazil Littlera 6:3 a ovládl už svůj čtvrtý letošní večer. V celkové tabulce Premier League ale ze třetího místa stále ztrácí čtyři body na prvního Littlera. Proto mohou znít jeho pozápasová slova pro web sportsboom.com na adresu 17letého šipkaře poněkud překvapivě.
"Dnes hrál na ho**o a já ho porazil, taková je realita. Za výhru jsem rád a jdeme na další zápas," uvedl trojnásobný mistr světa. Van Gerwen se zmínil i o nedávném zařazení Littlera na prestižní listinu 30 pod 30 časopisu Forbes, kde byl dokonce vyobrazen na titulní stránce. "Se vším respektem, on ještě nic nevyhrál. Když lidi nic nevyhráli, tak by se měli dostat do Forbesu?" položil řečnickou otázku.
"Pro tento sport samozřejmě udělal senzační věci, ale vždy bude ten, kdo mě bude nahánět. Je asi 150 turnajů za mnou, počkám si, až mě dožene," pokračoval sebevědomě nizozemský fenomén.
Littler ještě nevyhrál žádný z těch nejprestižnějších turnajů, ale v 17 letech každý týden dokazuje, že to je opravdu jen otázka času. Po jednom triumfu už má ze sérií Players Championship, European Tour i World Series of Darts. K tomu vyhrál i dva večery Premier League a po 11 turnajích vládne celkovému pořadí. Nejvíce se ale proslavil svou účastí na mistrovství světa, kde na přelomu roku coby 16letý debutant došel až do finále. Tam padl až se současnou světovou jedničkou Lukem Humphriesem.
I Littler je jenom člověk. Ve finále si udělal legraci sám ze sebe: