APLIKACE TN.CZ
MMA

Buday: Byla to čest, ale chtěl jsem ho ukončit. Arlovski po prohře v UFC skončil

Nebyla to žádná extra atraktivní podívaná, ale důležitý je výsledek. Slovenský MMA bijec Martin Buday na galavečeru UFC 303 porazil na body legendu organizace Andreje Arlovského a radost z toho měl velkou. Jako kaňku na výhře bere to, že zápas neukončil před limitem, což prozradil v rozhovoru pro Nova Sport.

"Byla to velká čest utkat se s takovým soupeřem, jakým je Andrej Arlovski, je to obrovská legenda našeho sportu. Ten člověk zápasí snad od roku 1996, kdy mi bylo pět, takže je to velmi zkušený borec a ta výhra je sice doma, ale s trošku trpkou příchutí, jelikož jsem ho chtěl ukončit, což se mi nepovedlo. Ten výkon nebyl úplně takový, jak jsem si ho vizualizoval před zápasem," přiznal Buday i přes výhru smíšené pocity.

"Ani mě nezaskočil, očekával jsem od něj, že bude tvrdý a zkušený, když zápasí tak dlouho a má za sebou tak bohatou kariéru, ale spíš já jsem nějak nedokázal chytit tempo a spíš jsem přistoupil na jeho hru a netvořil jsem tak, jak jsem chtěl. Nevytvářel jsem si tolik šancí na ukončení, takže jsme hodně pracovali v klinči, do kterého to on tahal," prozradil Buday, co se v zápase podle něj nedařilo.

"Snažil jsem se být alespoň tam aktivní a hrozit tam koleny a vytvářet si možnosti na ukončení, což se mi nedařilo. Musím si ten zápas ještě zpětně prohlédnout, ale co si tak vybavuji, nebyl to takový výkon, jaký jsem chtěl předvést," dodala těžká váha ze Slovenska.

A jak plánuje oslavit výhru nad legendou UFC? "S týmem si půjdeme někam sednout. Jeden klub ve Vegas mi dokonce nabídl, že nám rezervuje stůj, takže se půjdeme podívat tam, dáme si nějaké dobré jídlo a možná i nějaké pivo na oslavu a trošku vypustíme, protože to byl náročný fight week," řekl Buday po své páté výhře v nejlepší organizaci světa.

Související obsah

​Budaye sice mrzí, že zápas neukončil, ale dost možná Arlovskému ukončil kariéru. "Tohle je Andrejův poslední zápas," řekl na tiskové konferenci po celém galavečeru šéf UFC Dana White. I když pochopitelně nic není definitivní, dává smysl, že to byl Bělorusův poslední zápas v UFC. Poslední čtyři klání mezi elitou prohrál a v 45 letech se bude už jen těžko zlepšovat. UFC dal už mnoho, stal se šampionem těžké váhy a vyhrál tam 23 zápasů.

Takhle Martin Buday porazil Andreje Arlovského:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události