APLIKACE TN.CZ
šipky

World Matchplay: Aspinall i přes bolest ruky postupuje, dál jde i Humphries

Nathan Aspinall
Nathan Aspinall | Zdroj: Profimedia

První hrací den prestižního šipkařského turnaje World Matchplay se velké překvapení nekonalo. Do druhého kola postoupili Gerwyn Price, Jonny Clayton, Luke Humphries a obhájce titulu Nathan Aspinall, kterého trápily bolesti v odhodové ruce. Turnaj pokračuje v neděli od 13:10.

První zápas úvodního kola měl jednoznačný průběh. Gerwyn Price vstoupil do utkání proti Darylu Gurneymu velmi dobře, když utekl do vedení 4:1. Anglickému soupeři se sice podařilo snížit na 4:5, ale to bylo poslední, co se mu v duelu povedlo. Dalších pět her šlo na stranu bývalé světové jedničky, která se tak po výhře 10:4 raduje ze snadného postupu do druhého kola. 

Jonny Clayton se v posledních měsících nepotkává s ideální formou a v prvním kole měl nelehkého soupeře v podobě Raymonda van Barnevelda. Velšský šipkař šel do vedení 2:0, ale Nizozemci se následně podařilo srovnat. V dalším průběhu ale opět dominoval loňský finalista. Clayton utekl do náskoku 7:3, což se nakonec ukázalo jako rozhodující moment zápasu, který Velšan vyhrál 10:7. 

Související obsah

​Roli velkého favorita bez problémů splnila i světová jednička Luke Humphries. Anglický šipkař se proti Němci Pietreczkovi blýskl průměrem přes 108 bodů a úspěšností na zavírání 58 procent. Díky tomu vyhrál 10:4 a jde do druhého kola. 

Hned první hrací den šel do boje i obhájce titulu Nathan Aspinall. Úvodní část proti Lukeu Woodhouseovi ale Angličanovi příliš nevyšla, protože prohrával 2:3. Omezovaly ho ale bolesti ruky. I přes ně ale dokázal skóre otočit čtyřmi vyhranými legy na 6:3. O tento náskok ale Aspinall po přestávce přišel a bylo opět srovnáno. Velmi dramatickou koncovku Aspinall nakonec zvládl a po výhře 10:8 postoupil dál. 

Sobotní zápasy World Matchplay:

G. Price – ⁠⁠⁠⁠⁠⁠D. Gurney 10:4
Průměr na tři šipky: 99,43 –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ 94,88

J. Clayton –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ R. van Barneveld 10:7
Průměr na tři šipky: 100,77 –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ 96,17

L. Humphries –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ R. Pietreczko 10:4
Průměr na tři šipky: 108,76 –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ 100,74

N. Aspinall –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ L. Woodhouse 10:8
Průměr na tři šipky: 92,24 –⁠⁠⁠⁠⁠⁠ 92,28

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události