APLIKACE TN.CZ
Další sporty

Ondra má jisté olympijské finále, postupuje ze třetího místa

Radost Adama Ondry
Radost Adama Ondry | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Český lezec Adam Ondra má jistou účast v pátečním finále olympijských her. Po boulderingové části, kde dosáhl na 48,7 bodu, si v lezení na obtížnost připsal 68,1 bodu a šel do průběžného vedení. Ze zbývající sedmičky závodníků jeho celkové skóre překonali jen dva lezci, takže do finálové osmičky postoupil z třetího místa.

Adam Ondra v boulderingu vybojoval 48,7 bodu a byl na pátém místě. V lezení na obtížnost tak nepotřeboval žádný heroický výkon, jen zalézt svůj standard, což bez problémů splnil. Rodák z Brna dosáhl na 68,1 bodu, což mu v době dosáhnutí této mety zaručovalo postup do finále. Ondra totiž šel do průběžného vedení a po něm následovalo jen sedm lezců, takže místo ve finálové osmičce měl v kapse.

Více než 68,1 bodu zaznamenal jen obhájce olympijského zlata Alberto Ginés López, ale ten je vinou horšího boulderingu až za Ondrou. Českého lezce v celkovém součtu překonali jen Japonec Sorato Anraku a Brit Toby Roberts, kteří se dostali stejně daleko jako český fenomén a díky lepšímu výsledku z první části semifinále brali první a druhou příčku. Ondra tak v semifinále skončil třetí a namlsal české fanoušky medailovou nadějí.

Související obsah

​Finále je na programu v pátek. Od 10:15 přijde na řadu boulderingová část, od 12:35 pak soutěž vyvrcholí lezením na obtížnost. Před finále se semifinálové výsledky mažou a všichni půjdou od nuly.

Výsledky semifinále sportovního lezení na OH v Paříži:

1. S. Anraku (Japonsko) 133 (69+68)
2. T. Roberts (Velká Británie) 122,2 (54,1+68,1)
3. A. Ondra (Česko) 116,8 (48,7+68,1)
4. A. Ginés López (Španělsko) 100,7 (28,7+72,0)
5. J. Schubert (Rakousko) 98,8 (44,7+54,1)
6. P. Jenft (Francie) 91,1 (34,1+57)
7. C. Duffy (USA) 87,9 (33,8+54,1)
8. H. McArthur (Velká Británie) 79,3 (34,2+45,1)

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události