APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Nejnapínavější Derby d'Italia v historii. Juventus smazal náskok Interu

Kenan Yildiz střílí čtvrtý gól Juventusu v utkání proti Interu Milán
Kenan Yildiz střílí čtvrtý gól Juventusu v utkání proti Interu Milán | Zdroj: Profimedia

Nedělní zápas Interu Milán s Juventusem Turín se zapsal do dějin jako jeden z nejbláznivějších soubojů tradičních rivalů, který nabídl velkou show. Ve šlágru 9. kola italské Serie A padlo na San Siru celkem osm gólů, oba celky se rozešly smírně 4:4. Juventus dvakrát smazal ztrátu, alespoň bod zajistil Staré dámě turecký mladíček Kenan Yildiz. Turínský celek je dál neporažený.

Osm branek nebylo v italském derby k vidění skoro 50 let. Velkou radost z nich nemají oba trenéři – Simone Inzaghi a Thiago Motta sledovali vzestupy a pády, zejména v obraně. Osm gólů ve vzájemné bitvě padlo naposledy v roce 1975, tehdy to však skončilo vítězstvím 6:2 pro Bianconeri v Italském poháru.

Nedělní střetnutí nabídlo všechno: góly, hrubky i penalty. V nich se dvakrát prosadil polský záložník Piotr Zielinski, letní posila Interu z Neapole. Nerazzurri na svém stadionu dvakrát vedli, jenže Juventus se nevzdal a pokaždé našel odpověď.

Hrdinou přestřelky se stal turecký mladík Kenan Yildiz. Teprve 19letý hráč přišel na hřiště v 62. minutě místo Weaha a za devět minut se zapsal do střelecké listiny. V 82. minutě rodák z německého Řezna uzavřel skóre. Juventus je sice v Serii A dál neporažený, ale v tabulce je až třetí, pět bodů za vedoucí Neapolí a jeden za Interem.

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události