APLIKACE TN.CZ
Tenis

Neskutečná jízda slovenských tenistek. Už jsou ve finále BJK Cupu

Neskutečná jízda slovenských tenistek. Už jsou ve finále BJK Cupu
Slovenské tenistky Viktoria Hrunčáková a Tereza Mihalíková | Zdroj: Profimedia.cz

Slovenky šokují tenisový svět. Po Australankách a Američankách vyřadily na turnaji Billie Jean King Cup (dříve Fed Cup) také Britky a zahrají si velké finále. O postupu sice rozhodla čtyřhra, ale velké vítězství si připsala Rebecca Šramková, která porazila Katie Boulterovou.

Slovenky v Málaze zatím hrají na jedničku. Nejdříve vyřadily Američanky, poté si poradily i s Austrálií. V boji o finále pak čekaly Britky s Emmou Raducanuovou či Katie Boulterovou. Ani to ale naše východní sousedky nezastavilo. 

Jako první šla do akce Viktória Hrunčáková, ale ta ve dvou setech nestačila na grandslamovou vítězku Raducanuovou. Rebecca Šramková však své zemi navrátila naději, žebříčkově výše nasazenou Katie Boulterovou totiž přehrála ve třech setech. 

Související obsah

Šlo se tak do rozhodující čtyřhry, která už byla jednoznačná. Viktória Hrunčáková s Terezou Mihalíkovou porazily dvojici Nichollsová–Watsonová za 75 minut jasně 6:2, 6:2 a ve středu si zahrají finále. 

Tam narazí na nebezpečné Italky, za které hraje například velezkušená Sara Erraniová či letošní kometa Jessica Paoliniová, ve výběru ale najdeme i Luciu Bronzettiovou. Naposledy Italky porazily Polky i s Igou Šwiatekovou. 

Takhle dřívější vítězka Fed Cupu Siniaková hodnotila zlato z OH v Paříži:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události