Jediný krok zbývá českým fotbalistkám k historickému postupu na mistrovství Evropy 2025. V úterý od 17:45 přivítají v Teplicích hráčky Portugalska. Z Porta si do odvety přivezly nadějnou remízu 1:1.
Postup na ženské EURO není nereálný, to vědí všechny hráčky. V Portugalsku se hrálo před víc než 40 tisíci diváky a ani z toho se Češkám nohy nerozklepaly.
"Měli jsme šance, vytvořili jsme si dvě dobré situace v prvním poločase," rekapituloval trenér Karel Rada.
V případě postupu by se stala historická věc. Narozdíl od mužské reprezentace ženský národní tým na EURO ještě nikdy nehrál. A na Portugalky si věří.
"Určitě máme nadvládu v soubojích, ve vzduchu i na zemi. Takže tudy by mohla vést cesta, přes standardky," přemítala obránkyně Aneta Dědinová.
Pro úplnost: ženské EURO se koná v červenci ve Švýcarsku. I s Češkami?