Nejočekávanějším duelem noční hokejové NHL bylo střetnutí mezi Montrealem a Chicagem. Pro Canadiens by výhra znamenala jistý postup do bitev o Stanley Cup, jenže proti Chicagu připsali třetí porážku v řadě. Skvělý večer prožila nová posila Habs Ivan Demidov s bilancí 1+1.
Montreal měl vynikající start do utkání. V polovině 14. minuty navyšoval zmíněný ruský útočník, který podepsal před týdnem tříletou nováčkovskou smlouvu, na 2:0. Ještě předtím měl u první trefy svého týmu primární asistenci. "Je to neuvěřitelné. Cítím, že mě tu fanoušci milují," popisoval po utkání pro oficiální web NHL své pocity Demidov.
Nadějně rozjetý duel ale domácí postupně ztratili. Blackhawks stačily dvě přesilové hry na odpověď, nejprve se prosadil na konci 19. minuty Tyler Bertuzzi, ve 37. srovnal duel Frank Nazar.
Hosté byli velmi blízko dvěma bodům po trefě Reichela na začátku třetí třetiny, Montreal se ale vrátil zpátky využitou početní výhodou, když necelé tři minuty před koncem srovnal Juraj Slafkovský.
Přesto to však měli Canadiens vše ve svých rukách. K jistotě postupu potřebovali zvítězit, v prodloužení a nájezdech se ale neprosadili. Hned v první sérii nájezdů rozhodl Frank Nazar, jeho gól ale rozhodčí uznali až napodruhé.
Nazar totiž zvolil bekhendovou kličku a puk zapadl mezi držák lahve a zadní tyč. Rozhodčí kotouč neviděli a nemohli jej najít, proto si vyžádali nový a Patrik Laine jakožto domácí hráč dostal pokyn k pokračování rozstřelu.
Po neúspěšném nájezdu ale do hry vstoupil dohled ze Situation room, místa, odkud se konzultují veškeré momenty vyžadující intervenci videa pro celou NHL, a do arény oznámil, že útočník Chicaga skóroval. Arbitři se tak "vrátili" zpět do první série a gól uznali, Laine však nový pokus dostat nemohl.
Prohra může být pro Montreal fatální. Po čtyřech letech má velkou příležitost se kvalifikovat do play-off, k jistotě však potřebuje ještě bod v utkání proti Carolině, který odehraje doma v noci ze středy na čtvrtek.
Předstihnout ho může už jenom Columbus, ten v noci z úterý na středu nastoupí ve Philadelphii, ze čtvrtka na pátek pak bude hrát doma s Islanders. Oba své zápasy musí Blue Jackets vyhrát a doufat, že Habs nezískají ani bod.
V NHL nedávno přepsal historické tabulky Alexandr Ovečkin, aktuálně dal nejvíce gólů v historii soutěže: