APLIKACE TN.CZ
Motorsport

Salač jde do amerického týmu. Chce změnit pohled Čechů na kontroverzního sponzora

Před pár dny to ještě nebylo oficální, ale nyní je vše potvrzené a Filip Salač má jasno. Český závodník bude pokračovat v kategorii Moto2, kde bude hájit barvy American Racing Teamu. V rozhovoru pro TV Nova Salač prozradil, jak probíhala jednání, a zmínil také kontroverzního sponzora.

Oficiální potvrzení přišlo v pátek večer. American Racing Team dal na instagram příspěvek s popiskem: „Nová sezóna. Nová energie. Stejný cíl. Vítej v týmu, Filipe Salači, ať na rok 2026 nezapomeneme.“ Po konci angažmá u týmu Marc VDS tak český jezdec bude pokračovat v Moto2, ale u jiné stáje. 

S tímto týmem jsme se bavili už v létě, ale měl jsem na stole více nabídek, které jsme řešili. Měl jsem nabídku i od Pramacu, kde jsem se rozhodl, že bych chtěl přestoupit na Kalex, nechtěl jsem už pokračovat na Boscoscuru. Dokonce jsem podepsal smlouvu s RW Racing, kteří 14 dní po podpisu smlouvy odvolali jejich manažera a snažili se zrušit i mou smlouvu, což budeme ještě nadále právně řešit,“ popsal Salač v rozhovoru pro TV Nova krušné měsíce.

„Místo toho vzali Zontu (van den Goorbergha), který jim očividně donesl velký balík, aby se jim to vyplatilo, a zrušili se mnou tu smlouvu. American Racing o mě jevili zájem už v létě a nakonec to dopadlo tak, že oni taky nejsou spokojení s tím jezdcem, který tam byl, a já ho nahradím na příští rok, což je skvělé,“ vyprávěl 23letý závodník.

Kontrakt mám na jeden rok plus jeden rok opci a můj týmový kolega bude Joe Roberts, což je super. Je to Američan, skvělý kluk, jsme dobří kamarádi a letos vyhrál v Brně, takže čeští fanoušci ho mohou dobře znát,“ prozradil podrobnosti.

Celý název stáje i se sponzorem je OnlyFans American Racing Team a právě sponzor budí mezi fanoušky vášeň, protože je to platforma známá většinou svým lechtivým obsahem pro dospělé. „Tady, když se řekne OnlyFans, tak si všichni představí holky, ale po světě OnlyFans je platforma jako jiné, kde si to tvůrci vedou a v Americe tam dávají, jak cvičit, jak opravit auto, jak postavit nábytek, a není to jenom o holkách, takže já doufám, že ukážu i tady v Česku, že ta platforma se dá využít i na něco jiného,“ dal si Salač i jeden nezávodní cíl.

A jak hodnotí své působení u Marc VDS? „Měl jsem pokračovat, ještě v Brně mi říkali, že se mnou počítají na příští rok, bohužel pak se něco změnilo. Ty dvě sezóny mohly být lepší, ale doprovázelo to mnoho zranění, řekl bych nejvíc, co jsem kdy v kariéře měl, a kvůli tomu i spoustu vynechaných závodů. Taky tam byly technické potíže. Nevím, jestli mi nesedlo, jak ten tým se mnou pracuje, ale hlavně už se těším na příští rok. Zájem, jaký o mě projevil American Racing Team, je něco, co jsem ještě v kariéře nezažil,“ uvedl.

Související obsah

​Salačovým cílem zůstává do budoucna posun do MotoGP, ale ještě před další sezónou v Moto2 se nejprve musí vypořádat se zraněním. „Je to lepší. Uvidíme v následujících dnech, co se bude dít, jestli budu muset na operaci. Ale já doufám, že ne, protože se to zlepšilo a řekl bych, že pokud tomu po sezóně dám 14 dní úplný oraz, aby splasknul ten otok kolem kosti a v kosti, tak potom to zesílím a myslím si, že to bude v pořádku,“ prozradil, jak je na tom zdravotně před posledními dvěma závody sezóny.

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události