V prvním brněnském derby Žabiny na domácí půdě jasně kralovaly, v povánočním klání se však z výhry po prodloužení radovaly Královopolanky. Kdo se basketbalového trůnu pod Špilberkem ujme tentokrát a jakou roli v prvním utkání nadstavbové části Chance Ženské basketbalové ligy sehrají nové posily? Sledujte v neděli 22. února od 10:20 na Nova Sport 1 a Oneplay.
V letošním ročníku české nejvyšší soutěže zatím platí pravidlo, že městské souboje vždy ovládl domácí tým. A i proto do prvního nadstavbového klání půjdou v roli favoritek právě Žabiny. „Ony musí, my můžeme. Víme, že tým Žabin má svoje kvality a je favorit. My se soustředíme na svoje cíle a uvidíme, co nám zápas ukáže, kde máme přidat, co musíme zlepšit,“ vyhlíží s klidnou hlavou královopolská trenérka Marcela Krämer nedělní duel.
Byly to právě ale její svěřenkyně, které sobě i svým fanouškům v minulém vzájemném střetnutí nadělily dodatečný vánoční dárek, když po velmi dramatickém prodloužení zvítězily 94:89. Loňské finalistky ze Žabin si však brněnský trůn chtějí vzít zase zpátky. „Do nadstavbové části sezóny chceme vstoupit naplno a správnou nohou. Navíc máme KP co vracet, a tak není o čem,“ řekla rozhodně Kateřina Zeithamerová.
Podle žabinského kouče musí jeho tým k tomuto cíli přistoupit zodpovědně. „Na derby s KP se těšíme a přistupujeme k němu s respektem. Začínáme tím sérii tří zápasů v jednom týdnu, kdy si chceme upevnit aktuální druhou pozici. Jelikož jsme měli delší dobu možnost tréninkově budovat koncept hry na obou polovinách hřiště, chceme vzrůstající kvalitu potvrdit i v rámci zápasu a potěšit domácí diváky,“ přiblížil plán Viktor Pruša.
První brněnské derby na straně Žabin zažije Američanka Stephanie Jonesová, jež se k týmu připojila po Novém roce, stejně tak Charlotte Velichová. Zkušenou matadorkou v tomto měření je naopak Natálie Stoupalová, která však také Žabiny posílila až začátkem ledna.
Také KP Brno před klíčovou fází sezóny posílilo, pod koš přišla z WNBA Taylor Thierryová, pro kterou to tak bude ostrý start v české lize. „Je to hodně rychlé. Přiletěla v neděli a hned první utkání ji čeká na Rosničce. Škoda, že si nemohla střihnout s námi souboj trošku jiného rázu, aby se s holkami víc sehrála. Ale tak to je a s tím musíme pracovat,“ dodala Krämer.