Po skandálním pražském derby skončí ve Slavii Tomáš Chorý i David Douděra. Kolem budoucnosti problémového útočníka však začíná být pořádně rušno. V Polsku už se spekuluje o jeho možném novém angažmá.
Útočník Tomáš Chorý byl v derby vyloučen v 59. minutě po úderu do obličeje obránce Asgera Sörensena. Předseda představenstva SK Slavia Praha Jaroslav Tvrdík následně důrazně reagoval. „Takové hráče ve Slavii nechceme. Oba hráči byli vyřazeni z kabiny do konce sezóny a dostali souhlas k přestupu v letním přestupovém období. Ani jeden z nich už za Slavii Praha nenastoupí,“ uvedl.
Podle polského webu Legia se už začíná spekulovat o možném novém angažmá Tomáše Chorého. O zkušeného útočníka má údajně zájem slavný varšavský klub. „Vím, že je Chorému 31 let, ale v této situaci by ho mohla Legia podepsat. Chorý jako útočník by tu stál jako na zlatém podstavci,“ napsal polský novinář Grzegorz Rudynek.
Legia aktuálně hledá nového hrotového útočníka a Chorého profil by mohl vyhovovat i trenérovi Marku Papszunovi. Slavný polský klub navíc neprožívá ideální sezónu a zkušený český reprezentant by mohl pomoci oživit ofenzivu týmu.
Dvě kola před koncem soutěže se Legia pohybuje ve středu tabulky, stále však živí naději na postup do evropských pohárů. Vedle Legie by navzdory problematické minulosti českého útočníka mohly dorazit i další nabídky ze zahraničí.
Fanoušci fotbalistů Slavie vtrhli na hřiště a napadli gólmana Sparty Surovčíka: