APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Další otočka v Edenu? Tribuna Sever se prý má otevřít co nejdříve

Další otočka v Edenu? Tribuna Sever se prý má otevřít co nejdříve
Fanoušci Slavie - Tribuna Sever | Zdroj: profimedia.cz

Slavia o víkendu slaví titul, ale radost fanoušků kazí zavřené tribuny a napětí mezi ultras a managementem. Přestože šéf klubu Jaroslav Tvrdík po výtržnostech v derby hrozil až roční uzávěrou sektoru, aktuální zákulisní jednání naznačují, že vedení začíná couvat. Je toto ukázka, že radikální prohlášení slávistických bossů mají jen krátkou trvanlivost? I přes všechny aktuální spory se komunita dokázala spojit pro dobrou věc.

Slavia o víkendu sice slaví 23. titul, ale pyká za výtržnosti z minulého derby, které vyvrcholily pokutou a uzavřením stadionu. Fanoušci se proto místo zaplněného sektoru sejdou před stadionem. Ačkoliv oficiálně platí trest, tak za zavřenými dveřmi už probíhají intenzivní jednání s vedením klubu o tom, jak situaci co nejdříve vyřešit. Mezi příznivci to vyvolává silný dojem, že management opět neudrží své původní nekompromisní postoje a začíná couvat.

Přitom šéf klubu Jaroslav Tvrdík i majitel Pavel Tykač po incidentech se Spartou mluvili nekompromisně a prohlašovali, že bezpečnost je absolutní prioritou, i kdyby se měla Tribuna Sever zavřít klidně na celý rok. Jenže ostrá slova pro veřejnost a sponzory evidentně naráží na realitu strachu z hněvu vlastního tvrdého jádra. 

Související obsah

​„Jednu věc kterou s vámi můžeme a chceme sdílet, je, že jsme se sešli se zástupci klubu a obě strany mají chuť situaci vyřešit tak, aby se TS otevřela v prvním možném termínu,“ stojí v oficiálním prohlášení Tribuny Sever. 

I přes tohle rostoucí napětí a kritiku nekonzistentních kroků vedení se však obě strany dokázaly shodnout na podpoře charitativní akce pro onkologicky nemocné slávisty, která je pro lidi z Tribuny Sever osobní záležitostí kvůli nemocnému kolegovi ze stánku se suvenýry. Oficiální fanouškovský obchod u vstupu věnuje v neděli polovinu své celkové tržby do Nadačního fondu Slavie.

Ultras tím chtějí jasně demonstrovat, že v nejdůležitějších životních momentech drží celá slávistická komunita spolu, a to navzdory managementu, který nedokáže stát za svými vlastními slovy.

Mrzí nás to. Chtěli jsme slavit před plným Edenem, řekl obránce Slavie Chaloupek:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události