APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Šok pro fanoušky Argentiny. Bývalý reprezentant dostal po zápase infarkt

Šok pro fanoušky Argentiny. Bývalý reprezentant dostal po zápase infarkt
Fernando Gago | Zdroj: Profimedia.cz

Fanoušci fotbalové Argentiny se modlí za bývalého reprezentanta Fernanda Gaga, který má vážné zdravotní problémy. Bývalý hráč Realu Madrid či Valencie údajně dostal infarkt a byl převezen do nemocnice, kde ho museli operovat. Jeho stav je prý momentálně stabilizovaný.

Čtyřicetiletého Gaga si Argentinci pamatují především jako vítěze MS do 20 let a olympijských her v Pekingu roku 2008. Za nároďák jihoamerického celku nastupoval deset let a naskočil do 61 utkání. Stopu zanechal ale i na klubové úrovni. V dresu madridského Realu dvakrát vyhrál LaLigu a jednou se radoval z triumfu v Copa del Rey i Španělském superpoháru.

Kromě toho oblékal dres několika dalších slavných týmů, jako jsou Boca Juniors, Valencie nebo AS Řím. Po konci kariéry se začal věnovat trénování, momentálně působil na lavičce chilského univerzitního celku Universidad de Chile. A právě po jednom ze zápasů svých svěřenců se musel potýkat se zdravotními problémy.

Když na tiskové konferenci hodnotil vítězství 2:0 nad celkem O'Higgins, udělalo se mu fyzicky nevolno. Příznaky prý pociťoval už před utkáním, nevěnoval jim ale větší pozornost. Později se však jeho stav zhoršil a Gago musel být převezen do nemocnice.

Související obsah

​Klub, ve kterém momentálně působí, poté podle Reuters oznámil, že Gago utrpěl infarkt. „Byl přijat v nemocnici s akutním infarktem a podstoupil operační zákrok. Momentálně je na tom dobře a dohlíží na něj náš lékařský tým,“ uvedli zástupci jeho týmu v prohlášení. 

Gago byl dlouhou dobu argentinským reprezentantem. Právě Argentina teď bojuje na MS, v jejím prvním utkání ale došlo ke kontroverzi:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události