APLIKACE TN.CZ
Další sporty

Olympijský vítěz a legenda lyžování má problém. Bode Miller byl zatčen

Olympijský vítěz a legenda lyžování má problém. Bode Miller byl zatčen
Bode Miller | Zdroj: Okresní soud ve Fremontu / profimedia

Bývalý americký lyžařský reprezentant a olympijský vítěz Bode Miller se dostal do problémů se zákonem poté, co byl začátkem června zadržen v americkém státě Idaho kvůli podezření z držení drog. Nově zveřejněné soudní dokumenty podle serveru TMZ uvádějí, že u něj policisté našli psychedelické houby obsahující psilocybin. Jinými slovy šlo o lysohlávky.

Podle policejního záznamu měl Miller u sebe přibližně 4,1 gramu takzvaných „magických hub“, které byly údajně uložené v bílé tašce z výdejny konopných produktů. V důsledku nálezu byl bývalý lyžař zatčen a následně obviněn z držení kontrolované látky a držení drogového příslušenství.

48letý sportovec obě obvinění odmítá. Po složení kauce ve výši 5 000 dolarů byl propuštěn na svobodu. Předběžné soudní jednání je naplánováno na 29. července.

Související obsah

​Miller později veřejně zpochybnil některé informace uvedené v policejních dokumentech. Podle jeho vyjádření část nalezených látek nepatřila jemu, ale osobě, která s ním cestovala, a věří, že po přezkoumání všech okolností budou obvinění stažena. Vyšetřování případu však nadále pokračuje.

Bode Miller patří mezi nejúspěšnější americké sjezdaře historie. Během své kariéry získal šest olympijských medailí včetně zlaté medaile v superkombinaci na zimních hrách ve Vancouver v roce 2010 a dvakrát ovládl celkové pořadí Světového poháru. Aktivní kariéru ukončil v roce 2017.

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události