APLIKACE TN.CZ
Motorsport

Japonsko mi moc nesedlo, je to bída. Tratě se učím na simulátoru, říká Staněk

Český závodník Roman Staněk zatím není v japonské Super Formuli příliš spokojený. Jeho týmu se příliš nedaří a ani život v asijské zemi zatím není podle jeho představ, byť zde není nastálo, ale pravidelně létá. Promluvil o tom pro kamery Nova Sport.

Je to náročné, protože závodím za nový tým, takže zkušenosti tam nejsou, ale hlavně já nemám žádné zkušenosti. Je to úplně jiné auto a jiné tratě. Každá je pro mě nová, musím se je učit na simulátoru. Je to těžké závodit proti klukům, kteří tam mají odjetou celou kariéru. Konkurence je obrovská,“ přiznal Staněk, kterému ale rychlost určitě nechybí. „Auto v zatáčkách letí. Na Suzuce jsme jenom o šest vteřin pomalejší než Formule 1,“ řekl český závodník. 

A jak si užívá život v Japonsku? „Nežiju tam. Sednu na letadlo, a když to vychytám, tak je to přímo bez přestupu. Moc mi ta země nesedla, abych řekl pravdu. Lidé jsou jiní, tak si zvykám,“ přiznává Staněk. „Japonci jsou strašně slušní, takže vám neřeknou pravdu do očí. Chodí kolem horké kaše. Jsou pracovití. Když to porovnám s Italy, kde mají siestu po obědě, tak tam žádná siesta neexistuje,“ všiml si Staněk.

Související obsah

​A co říká na místní jídlo? „To mi nechutná. Mám rád suši, ale to jsem tam ještě neměl. Mají tam skvělé maso, na tom si ujíždím,“ přiznal český jezdec, pro kterého je pořád nejdůležitější sportovní stránka. 

V šampionátu mám asi čtyři body, je to bída. Hledáme nastavení, abych mohl jet rychle. Je to nová výzva, učím se a člověk by se měl pořád učit novým věcem,“ dodal Staněk. 

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události