Hokej

LA Kings doma nakonec podlehli Nashvillu 3:6

Souboj prvního s posledním ze Západní konference dával tušit, že se na ledě odehraje souboj kočky s myší. Nasvědčovalo tomu i úvodních 10 minut zápasu - Predators vedli na střely 9-2 a vypadalo to, že snad ani nehrají na plný plyn.

 Od konce 11. minuty hráli hosté navíc 2 přesilovky za sebou, ale obě dvě zahráli tak trochu laxně a hráči Kings je tak dokázali ubránit bez změny skóre v jejich neprospěch. Tréninkové tempo pokračovalo i za vyrovnaného stavu hráčů na ledě. 125 vteřin před koncem třetiny odešel na trestnou třetí domácí hráč a po 16-ti vteřinách už se stav na světelné tabuli měnil - přesnou ranou nedal domácímu gólmanovi Seanu Burkovi šanci Shea Weber. 30 vteřin před koncem třetiny musel po nenápadné akci domácích hráčů předvést ostrý zákrok také hostující gólman Chris Mason. Do šatny se tak odcházelo za stavu 1:0 pro Nashville, když hosté vyhráli 1. třetinu na střely 14-4.

Do 2. třetiny vstoupili domácí hráči o něco aktivněji a jejich snaha vyvrcholila po 90-ti vteřinách hry, kdy Peter Forsberg fauloval Anze Kopitara a putoval na trestnou lavici. Ovšem domácí hráli přesilovku spíše na náhodu a Chris Mason tak moc práce neměl. Co se ale nepovedlo v přesilovce, to se vydařilo několik vteřin po jejím skončení - Derek Armstrong nahrával před branku a Jamie Lundmark doklepával za Masonova záda na 1:1. Ovšem střelec vyrovnávací branky byl na ledě také ve 27. minutě, kdy hosté zásluhou druhé přesné trefy obránce Shea Webera šli opět do vedení. Ve 28. minutě nastřelil J.-P. Dumont tyčku domácí branky a hned nato dostali Predátoři opět šanci zahrát si přesilovou hru. Ale domácí i podruhé v zápase dokázali vyrovnat - běžela 35. minuta, tři domácí hráči rychlou nahrávkou na jeden dotek rozebrali obranu Predators a Michael Cammalleri srovnal na 2:2.

Ve 46. minutě hráli Kings přesilovku, na dlouho se usadili před gólmanem Masonem, ale vytěžit dokázali pouze nastřelenou tyčku. To se však změnilo 2 vteřiny před koncem početní výhody - to totiž vstřelil Mike Cammalleri svoji druhou branku v utkání a Králové šli poprvé v zápase do vedení - 3:2. Ovšem vedení LA trvalo přesně 33 vteřin - po faulu na Paula Kariyu odešel na trestnou český bek v domácích službách Jaroslav Modrý a sám Paul Kariya z přesilovky vyrovnal na 3:3. V této fázi zápasu byla hra poměrně vyrovnaná a oba gólmani dostali prostoru ukázat svoje umění. Ve 49.minutě odešel na hanbu Rob Blake a Nashville využil další přesilovku ke strhnutí vedení na svoji stranu po přesné trefě Marka Židlického. V 53. minutě nechala domácí obrana trestuhodně projít J.-P. Dumonta a ten přesnou ranou zvýšil vedení Predátorů na 5:3. Králové byli tak rozhození z obratu zápasu, že nechali o 44 vteřin později Martina Erata nahrát před branku, kde nikým nehlídaný Paul Kariya zvýšil už na 6:3. Skoro to v těchto chvílích vypadalo, že Nashville ucítil, jak mu teče do bot, trochu přidal a v pohodě odskočil na rozdíl 3 branek. A tento stav už se do konce zápasu nezměnil.

Galaxie sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události